Pilna adopcja

James 3 l

Urodziny: 14.11.2020
W Kasisi od: 22.12.2020

Chłopiec trafił do Kasisi tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Mając niecałe dwa miesiące.

Mama Jamesa zostawiła go w szpitalu. Poprosiła kogoś, by popilnował na chwilę chłopca, bo ona musi wejść na oddział i odwiedzić swoich bliskich chorych. Nigdy po chłopca nie wróciła. Zostawiła jedynie kartkę z danymi dziecka. Nikt go nie szuka, nikt go do tej pory nie odwiedził.

WRZESIEŃ 2023
James trafił do szpitala, ponieważ zaczął mieć problemy z oddychaniem. Nie mógł sobie poradzić bez tlenu i interwencji lekarza. Trzymajcie za niego kciuki.
LIPIEC 2023
James trafił do nas, mając niecałe dwa miesiące. To czas, kiedy dziecko powinno podnosić główkę, ale maluch nie radził sobie z tym zadaniem. Z każdym tygodniem na jaw wychodziły kolejne problemy - wydawałoby się, że nie do pokonania. Siostry wiedziały, że cuda się zdarzają, choć trzeba im trochę pomóc, dlatego od razu zorganizowały rehabilitację. Piszemy „trochę“, ale wysiłek był tytaniczny - cierpliwie, dzień po dniu, James uczył się lepszego kontaktu z własnym ciałem. I wydawałoby się, że postępy są tylko marginalne, aż przyszedł dzień – kilka miesięcy temu - kiedy James podniósł głowę. Jego ciekawskie oczy zlustrowały otoczenie, i zanim się obejrzeliśmy - zaczął siadać. Najpierw ze wsparciem siostry rehabilitantki, a wczoraj samodzielnie! Wszystkie przekazane przez Was godziny rehabilitacji, wszystkie adopcje, całe to wsparcie osiągnęło punkt kulminacyjny, w którym możemy napisać - James ma szansę chodzić.
LUTY 2023
Ma porażenie mózgowe. Nie podnosi główki. Ma rehabilitacje, ale narazie nie ma rezultatów. Gdy poświęci się mu czas, odwdzięcza się pięknym, szczerym uśmiechem.
STYCZEŃ 2022
Pomimo tego, że dosyć długo chorował, teraz rośnie i rozwija się prawidłowo. Trudny czas za sobą, jest coraz silniejszy.
CZERWIEC 2021
Dobrze rośnie, nie ma z nim żadnych kłopotów. Nikt go nie szuka. Szukamy dla chłopca rodziny adopcyjnej.
KWIECIEŃ 2021
James rośnie dobrze. Wygląda na to, że nie będzie się normalnie rozwijał, ale robimy co w naszej mocy, żeby mu pomóc. Nikt o niego nie pyta i go nie szuka.

Babka wielkanocna

Marta

OLA I ROMAN

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!