moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Pilna adopcja
Uczniowie

Kumbukani 16 l

2
2
Urodziny: 30.01.2006
W Kasisi od: 15.09.2007

Chłopiec był u nas praktycznie od urodzenia. Jakiś czas temu poszedł do swojego rodzinnego domu. W czerwcu 2022 roku wrócił do Kasisi.

Rodzice chłopaka, choć początkowo bardzo starali się o to, by znów móc się nim opiekować, z czasem o dziecku zupełnie zapomnieli i wrócili do starych mało odpowiedzialnych nawyków. Kumbukani nie chodził do szkoły, błąkał się po ulicach, jadał u sąsiadów. Miał tego dość. Chciał wrócić do Kasisi. Do domu!

Pracownicy socjalni kilkukrotnie odwiedzili dom rodzinny Kumbukaniego, by mieć pełny ogląd sprawy i potwierdzić, że chłopakowi dzieje się krzywda i pomoc Kasisi jest naprawdę potrzebna. Bez skutku. Dzielny Kumbukani, widząc jak długo to wszystko trwa, wziął w końcu sprawę w swoje ręce. Wpadł do biura pomocy społecznej, powiedział, że nie jest meblem, który można wciąż przestawiać, że jego rodzice od dawna traktują go per noga i nie ruszy się z biura, dopóki ktoś nie odwiezie go do Kasisi, bo tam jest jego dom. Opieka społeczna zdecydowała, że stanie się to, o co prosi. Kubukani jest z nami w Kasisi. Tu jest jego miejsce. Tu ma swój kąt. Znów będzie chodził do szkoły i będzie czuł się ważny.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2020
Chodzi do piątej klasy. Jest bardzo dobry i zawsze pomaga młodszym dzieciom. Bardzo lubi śpiewać, należy do chóru. Niedawno po raz pierwszy odwiedził go wujek.
LIPIEC 2018
Serce na dłoni. Z nikim nie ma konfliktów. Zawsze chętnie pomaga. Chodzi do czwartej klasy.
GRUDZIEŃ 2016
Zawsze uśmiechnięty. Idzie do trzeciej klasy. Nie ma najlepszych wyników w nauce, ale nadrabia urokiem osobistym.
CZERWIEC 2015
Uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Chłopak nie ma żadnych zmartwień, czasem siostra aż się tym niepokoi. Chodzi do drugiej klasy.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
Fasola
+4 serc

Fasola

4,00 zł
Kapenta
+7 serc

Kapenta

7,00 zł
Gry planszowe
+45 serc

Gry planszowe

45,00 zł
Płyty z muzyką
+30 serc

Płyty z muzyką

30,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Cyryl Jan Łukasiak

Anonimowy Darczyńca

kolorka

Lech Monika

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Zbiórka na Bezpieczny Dom Kasisi

To dzięki Wam dla blisko 250 dzieciaków tworzymy w Kasisi bezpieczną przestrzeń. Dlatego w duchu tej właśnie szczerości, której uczy Kasisi, chcemy Was dziś prosić o pomoc!

Do zamknięcia budżetu w tym miesiącu brakuje nam jeszcze ponad 10 tysięcy złotych. Pomóżcie nam dziś zasypać dziurę w budżecie! Dołączcie do zbiórki na ten cel – razem z nami, budujcie to bezpieczne miejsce, jakich na świecie coraz mniej!

uzbieranych:
5 472 zł
potrzebujemy:
10 000 zł