Uczniowie

Natasha 13 l

9
Urodziny: 03.05.2011
W Kasisi od: 10.12.2018

Natasha trafiła do Kasisi wraz ze swoją kuzynką. Obie dziewczynki zostały osierocone w tragicznych okolicznościach – niedawno zmarła wychowująca je ukochana babcia, a wcześniej odeszli rodzice. Do Kasisi Natashę przyprowadziła starsza siostra, która sama zmaga się z chorobą i miała malutkie dziecko. Dziewczynka nie miała możliwości regularnej edukacji i nie chodziła do szkoły. Aktualnie Natasha przechodzi bardzo trudny okres w szkole. Nauka przychodzi jej z ogromnym trudem, a motywacja i chęć do zdobywania wiedzy szybko słabną. Niestety, zaczyna się to odbijać na jej ocenach. Siostry wielokrotnie rozmawiają z Natashą, tłumacząc jej, jak ważna jest edukacja i ciągłe poszerzanie horyzontów. Podkreślają, że nie może rezygnować z nauki, czytania i wkładania wysiłku, ponieważ od tego, ile pracy włoży teraz, będzie zależała jej przyszłość i dalsze możliwości rozwoju. Tutaj nie ma żadnych taryf ulgowych ani skrótów na drodze do zdobywania wiedzy. Dziewczyna cały czas pozostaje w bliskim kontakcie ze swoją starszą siostrą, która bardzo się nią interesuje i wspiera jej starania. Ilekroć nadarza się okazja, Natasha wyjeżdża do niej na wakacje, ciesząc się możliwością spędzenia czasu z najbliższą rodziną.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Natasha ostatnio ma trudny czas w szkole. Ciężko idzie jej nauka. Szybko się zniechęca i poddaje, co zaczyna być widoczne w jej ocenach. Dużo z nią rozmawiamy, tłumacząc, że nie może rezygnować z nauki i czytania i od tego, ile teraz włoży wysiłku, będzie zależała jej przyszłość. Natasha wie, że w Kasisi siostry edukację stawiają na pierwszym miejscu. Tu nie ma taryfy ulgowej i chodzenia na skróty. Dziewczynką interesuje się jej starsza siostra. Gdy tylko nadarza się okazja, Natasja jeździ do niej na wakacje.
LIPIEC 2022
Jest w czwartej klasie. Nigdy nie było z nią problemów. Swoim uśmiechem potrafi ukoić każde emocje. W szkole bardzo się stara, by być coraz lepszą.
CZERWIEC 2021
Natasha chodzi do trzeciej klasy. Lubi zajmować się młodszymi dziećmi i zaplatać włosy. Jest nieśmiała. Tańczy w scholi.
GRUDZIEŃ 2019
Po wakacjach idzie do drugiej klasy. Lubi szkołę, swoją wychowawczynię i język nyanja. Zapytana kim chce zostać w przyszłości powiedziała- siostrą zakonną.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Talon na wycieczkę
+100 serc

Talon na wycieczkę

100,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Magdalena

Aldona

Karolina

Danuta i Robert Fajferek

Krzysztof Przybysz

SONIA

Katarzyna Kramarczyk

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł