Natasha 13 l

Urodziny: 03.05.2011
W Kasisi od: 10.12.2018

Natasha trafiła do Kasisi wraz ze swoją kuzynką. Obie dziewczynki zostały osierocone w tragicznych okolicznościach – niedawno zmarła wychowująca je ukochana babcia, a wcześniej odeszli rodzice. Do Kasisi Natashę przyprowadziła starsza siostra, która sama zmaga się z chorobą i miała malutkie dziecko. Dziewczynka nie miała możliwości regularnej edukacji i nie chodziła do szkoły. Aktualnie Natasha przechodzi bardzo trudny okres w szkole. Nauka przychodzi jej z ogromnym trudem, a motywacja i chęć do zdobywania wiedzy szybko słabną. Niestety, zaczyna się to odbijać na jej ocenach. Siostry wielokrotnie rozmawiają z Natashą, tłumacząc jej, jak ważna jest edukacja i ciągłe poszerzanie horyzontów. Podkreślają, że nie może rezygnować z nauki, czytania i wkładania wysiłku, ponieważ od tego, ile pracy włoży teraz, będzie zależała jej przyszłość i dalsze możliwości rozwoju. Tutaj nie ma żadnych taryf ulgowych ani skrótów na drodze do zdobywania wiedzy. Dziewczyna cały czas pozostaje w bliskim kontakcie ze swoją starszą siostrą, która bardzo się nią interesuje i wspiera jej starania. Ilekroć nadarza się okazja, Natasha wyjeżdża do niej na wakacje, ciesząc się możliwością spędzenia czasu z najbliższą rodziną.

LIPIEC 2024
Dziewczyna wróciła do domu, jednak cały czas otrzymuje wsparcie z Kasisi. Rodzina Natashy regularnie nas odwiedza, aby otrzymać potrzebne jedzenie. Dodatkowo, siostra Mariola bierze na siebie odpowiedzialność za opłacenie jej edukacji, w tym wszystkich związanych z nią kosztów, takich jak zeszyty, podręczniki i inne niezbędne przybory szkolne. Dzięki temu Natasha może kontynuować naukę.
LIPIEC 2023
Natasha ostatnio ma trudny czas w szkole. Ciężko idzie jej nauka. Szybko się zniechęca i poddaje, co zaczyna być widoczne w jej ocenach. Dużo z nią rozmawiamy, tłumacząc, że nie może rezygnować z nauki i czytania i od tego, ile teraz włoży wysiłku, będzie zależała jej przyszłość. Natasha wie, że w Kasisi siostry edukację stawiają na pierwszym miejscu. Tu nie ma taryfy ulgowej i chodzenia na skróty. Dziewczynką interesuje się jej starsza siostra. Gdy tylko nadarza się okazja, Natasja jeździ do niej na wakacje.
LIPIEC 2022
Jest w czwartej klasie. Nigdy nie było z nią problemów. Swoim uśmiechem potrafi ukoić każde emocje. W szkole bardzo się stara, by być coraz lepszą.
CZERWIEC 2021
Natasha chodzi do trzeciej klasy. Lubi zajmować się młodszymi dziećmi i zaplatać włosy. Jest nieśmiała. Tańczy w scholi.
GRUDZIEŃ 2019
Po wakacjach idzie do drugiej klasy. Lubi szkołę, swoją wychowawczynię i język nyanja. Zapytana kim chce zostać w przyszłości powiedziała- siostrą zakonną.

Kurczak

Kurczak