Uczniowie

Precious 8 l

9
Urodziny: 27.11.2015
W Kasisi od: 03.12.2015

Precious była wcześniakiem – przyszła na świat w szóstym miesiącu ciąży. Po tygodniu od narodzin została przewieziona do Kasisi z oddalonego o około 300 kilometrów szpitala. Jej mama była wówczas ciężko chora, a do dziś nie mamy żadnych informacji na temat jej losów. Precious to dziewczynka, która emanuje ogromną miłością i ciepłymi uczuciami. Zdarza się, że bywa trochę zaborcza, zwłaszcza gdy bardzo zżyje się z którymś z wolontariuszy. To potwierdza jej potrzebę bliskości i uwagi. Pomimo lekkiego opóźnienia w rozwoju, Precious doskonale radzi sobie w codziennym życiu. Jest to dziecko pełne determinacji i radości, które nieustannie zaskakuje nas swoją siłą.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Precious to dziewczyna, która nosi w sobie ogrom miłości i uczuć. Chociaż bywa czasem trochę zaborcza, zwłaszcza gdy bardzo polubi jakiegoś wolontariusza, to jedynie podkreśla jej potrzebę bliskości i uwagi. Jej postawa wobec ludzi, których ceni, jest dowodem na to, jak wiele ma do zaoferowania. Mimo lekkiego opóźnienia w rozwoju, Precious świetnie sobie radzi i prowadzi normalne życie. W drugiej klasie pokazuje, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
LUTY 2022
Precious chodzi do szkoły. Jest w klasie dla dzieci specjalnej troski. Zarówno w szkole jaki i w domu, potrzebuje dużo pomocy, uwagi i wsparcia. Za wszystko odwdzięcza się uśmiechem. To bardzo kochana dziewczynka.
MAJ 2021
Chodzi do pierwszej klasy do szkoły poza Kasisi. Ma trochę trudności w szkole. Jest bardzo cicha, ale lubiana.
MAJ 2019
Jest bardzo inteligentna i grzeczna. Przeszła do starszej grupy do Edmund’s House. Lubi kolorowanki.
CZERWIEC 2017
Precious skończyła leczenie na gruźlice, ale teraz ma malarie. Jest fajnym, uśmiechniętym i energicznym dzieckiem.
CZERWIEC 2016
Dziewczynka rośnie jak na drożdżach. Jest na leczeniu gruźliczym i bardzo dobrze na nie reaguje.
STYCZEŃ 2016
Nowy Rok i od razu musimy działać w trybie pilnym. Precious, nasza bohaterska wcześniaczka, trafiła dziś do szpitala. Jej stan pogorszył się rano, serce i płuca trochę jeszcze nie dają rady, do tego dołączyła anemia. Lekarze ustabilizowali jej stan i są dobrej myśli, ale prosimy Was o wsparcie modlitewne i kciukowe.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
przybory malarskie
+17 serc

przybory malarskie

17,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Michał i Karola

Beata

Daria i Andrzej

:D

Maja

Cichoniowie

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł