Pilna adopcja

Rebecca 11 l

9
Urodziny: 17.06.2013
W Kasisi od: 31.12.2013

Matka dziewczynki przyprowadziła ją do Kasisi, twierdząc, że córka jest nosicielką HIV. Po dokładnych badaniach okazało się, że dziewczynka jest zdrowa i wolna od wirusa. Rebecca jest pogodna, choć na co dzień nie jest zbyt aktywna w grupie swoich rówieśniczek. W towarzystwie osób, do których ma największe zaufanie, staje się pełna werwy i energii. Niedawno matka Rebekki pojawiła się w Kasisi w jeszcze trudniejszej sytuacji życiowej. Ma na utrzymaniu czworo innych dzieci i zmaga się z ogromnymi problemami. Pomimo tego, że nie może zapewnić Rebecce stabilnego domu, regularnie otrzymuje od Kasisi wsparcie w postaci jedzenia, aby pomóc jej przetrwać te trudne czasy. Siostry dokładają wszelkich starań, by zarówno Rebecca, jak i jej rodzeństwo otrzymywali potrzebną pomoc i wsparcie, mając nadzieję, że przyszłość przyniesie im lepsze dni.

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2024
Rebecca przeżywa trudny czas, ponieważ jej mama przestała ją odwiedzać, a do Kasisi przychodzi tylko po pieniądze. Mimo tego Rebecca pozostaje serdeczna, życzliwa i zawsze gotowa pomóc innym. Dostaje od nas wsparcie emocjonalne, by choć odrobinę zrekompensować brak bliskości matczynej. Staramy się zapewnić jej poczucie akceptacji i miłości.
LIPIEC 2023
Rebecca to spokojna dziewczynka. Chodzi do 4. klasy. Choć nie jest zbyt aktywna w grupie swoich rówieśniczek, z osobami, które najbardziej lubi, okazuje się być pełną werwy i energii. Jej sytuacja rodzinna jest skomplikowana; niedawno jej matka ponownie pojawiła się w Kasisi. Jest w bardzo trudnej sytuacji i ma na utrzymaniu jeszcze czworo innych dzieci. Regularnie otrzymuje od nas wsparcie w postaci jedzenia. 
LIPIEC 2022
Dziewczynka nie radziła sobie w szkole, dlatego została przeniesiona do klasy specjalnej. Służy to przygotowaniu jej do normalnego nauczania. Jak tylko uda się nadrobić program, ponownie znajdzie się w normalnej klasie. Uwielbia śpiewać, gdy tylko trzeba przedstawić swoje umiejętności wokalne, natychmiast zgłasza się na ochotnika.
CZERWIEC 2021
Chodzi do pierwszej klasy do szkoły poza Kasisi. Zawsze uśmiechnięta, ale cicha. Obserwuje wszystko, zanim się odezwie.
MAJ 2019
Chodzi do przedszkola. Jest bardzo aktywna, lubi malować i oglądać telewizję. Ma pokojowe nastawienie do innych dzieci.
LIPIEC 2018
Dziewczynka jest w Edmund’s House chodzi do przedszkola i jak każdy przedszkolak uwielbia zabawy.
CZERWIEC 2017
Rebbeca bardzo dobrze rośnie, wszystko u niej w porządku.
CZERWIEC 2016
Jest w dużych bejbikach. Szukamy dla niej rodziny adopcyjnej. To bardzo mądra dziewczynka. Lubi dużo mówić. Ma predyspozycje przywódcze.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
przybory malarskie
+17 serc

przybory malarskie

17,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

NieUmi

Piątek

AJWK Paw

KATARZYNA SZYBKO

Małgorzata Mikuła

Anna Czajkowska

Eliza

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł