Uczniowie

Yvonne 18 l

11
Urodziny: 18.09.2005
W Kasisi od: 24.10.2006

Historia Yvonne to opowieść o życiu przetykanym tragicznymi wydarzeniami, ale też niespodziewanymi momentami nadziei. Została przywieziona do Kasisi w wieku zaledwie roku przez organizację, która zajmuje się prostytutkami. Choć z matką nie jest już możliwe ponowne spotkanie, z powodu jej śmierci, od czasu do czasu w życiu dziewczyny pojawiały się migawki rodzinnego ciepła. Rodzina Yvonne, w jednym z tych magicznych momentów, wyłoniła się z przeszłości, pragnąc przygarnąć ją pod swój dach. Jednak los miał inne plany i nie wiedząc dlaczego, zrezygnowali. Aktualnie dziewczyna uczy się w szkole z internatem, a do Kasisi przyjeżdża na wakacje. Zawsze wtedy chętnie pomaga przy różnych obowiązkach. Jej wielką pasją i miłością jest taniec.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Yvonne jest w jedenastej klasie. W szkole osiąga znakomite wyniki, co świadczy o jej zaangażowaniu i inteligencji. Chętnie wraca do Kasisi na wakacje. Podczas tych wizyt, z niezwykłą ochotą angażuje się w pomoc przy najmłodszych oraz w kuchni, co pokazuje jej troskliwość i umiejętność dzielenia się swoim czasem z innymi. 
LIPIEC 2022
Chodzi do dziesiątej klasy w szkole z internatem. Gdy przyjeżdża do Kasisi, zawsze bierze udział w warsztatach plastycznych. Chętnie pomaga też w kuchni.
CZERWIEC 2021
Jest w dziewiątej klasie. Uczy się w szkole z internatem na północy Zambii. Bardzo wydoroślała, stała się odpowiedzialna. Odezwała się jej rodzina, chcieli ją zabrać, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
WRZESIEŃ 2020
Yvonne ostatnio zachorowała na grypę. Chce wyzdrowieć jak najszybciej, bo jeszcze w tym miesiącu wraca do szkoły. W Kasisi to radość nie do opisania. Dziewczynka uczy się pilnie. Chodzi do ósmej klasy.
CZERWIEC 2016
Jest w piątej klasie. Dobrze się uczy. Jej wielką pasją i miłością jest taniec.
CZERWIEC 2015
Dziewczynka należy do tańczącej scholi. Bardzo lubi pomagać siostrze Marioli w pralni.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Dzień pobytu w szpitalu
+120 serc

Dzień pobytu w szpitalu

120,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Iwona

Ewa, Justyna i Tomek

Iwona

Iwonka

Sylwia Zagajewska-Kajuth

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł