witaj w domu!

Kasisi

W Fundacji Kasisi wierzymy w szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniamy świat. My możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy, one dzielą się z nami swoją radością. Poznaj je bliżej, pokochaj i zostań w Kasisi na dłużej!

1926
1989
2013
2020
nasza historia
1926

Do domu sióstr dominikanek trafiło pierwsze dziecko

Matka osierociła dziewczynkę, gdy obie przedzierały się przez płonący busz. Uwięziona w płomiennym kręgu kobieta położyła się na ziemi i osłoniła swym ciałem córeczkę. Siostry zaopiekowały się ocaloną dziewczynką i dały jej na imię Paulina. Dwa lata później Misję w Kasisi przejęły siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z polskiej Starej Wsi. Z kilkorgiem już wtedy małych podopiecznych musiały się pomieścić w niewielkim domku. Warunki były spartańskie, wielkie za to były miłość sióstr i gotowość, by walczyć o życie każdego dziecka.

Przejdź dalej
1989

Do Kasisi przyjechała kierująca do dziś domem siostra Mariola Mierzejewska

Lokatorów było 40 w tym kilkoro niemowląt. Lata 90. to gwałtowny wzrost liczby zakażeń wirusem HIV i początek epoki dramatycznej sytuacji społecznej sierot, grupy lokowanej najniżej na drabinie społecznej. Na przełomie wieków liczba mieszkańców domu dziecka przekroczyła 100. Przez cały ten czas Kasisi utrzymywane było wyłącznie z darowizn zbieranych przez siostry, które rozbudowały istniejącą przestrzeń i były w stanie przyjąć każde potrzebujące opieki dziecko.

Przejdź dalej
2013

Rusza Fundacja Kasisi

11 kwietnia 2013 r. ruszyła Fundacja Kasisi, która realizuje misję niesienia pomocy dzieciom, zapewnienia stałego i stabilnego wsparcia dla sierocińca. Zaczęliśmy od odpowiedzi na bardzo konkretną potrzebę zambijskiej placówki – zbiórki na ambulans, który do dziś służy podopiecznym fundacji i już wielokrotnie ratował im życie. Fundacja opiera swoje działania na crowdfundingu – finansowym, emocjonalnym i duchowym. Nie prosimy niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę. Wiemy, że pomaganie to nie męka wyrzeczenia, a szczęście płynące z tego, że zyskuje się kompletnie nowy świat. My już w niego wsiąknęliśmy, teraz kolej na Was.

Przejdź dalej
2020

Wzorowa placówka w Zambii

Od początku swojej działalności Fundacja zebrała i przekazała do Kasisi wsparcie w kwocie ponad 10 milionów złotych. Udało nam się wyremontować i wyposażyć małą przydomową klinikę, zakupić ambulans, radykalnie poprawić zaopatrzenie domu i podnieść jakość żywienia. Wybudowaliśmy dom dla dziewcząt, finansujemy remonty, rachunki za szkoły i leczenie szpitalne. Wysyłamy dzieci na specjalistyczne badania za granicę, swoje marzenia spełnia na studiach w Europie już dwoje stypendystów. W naszych głowach jest jeszcze mnóstwo pomysłów do zrealizowania. Zostańcie z nami! Od dziś historię tego miejsca możemy pisać razem!

Najważniejsi mieszkańcy

Adoptuj
z sercem

Jeśli chcesz należeć do niezwykłej rodziny jednego z naszych dzieci, adoptuj je. Na profilu Twojego dziecka dowiesz się, co u niego słychać. Adopcja tworzy więź, a regularne wsparcie pomaga spokojnie patrzeć w przyszłość i spełniać marzenia naszych podopiecznych.

co dajemy?

Dach nad głową

Przyjmujemy każde przyprowadzone do nas dziecko. W kilku grupach wiekowych dzieci razem się wychowują, bawią i uczą. Jeśli dziecko posiada rodzinę, dbamy, by nie straciło z nią kontaktu. Kasisi cieszące się rosnącym uznaniem władz i wskazywane jako wzorowa placówka w Zambii, pełni też coraz częściej rolę miejsca pomocy interwencyjnej dla dzieci w najtrudniejszych sytuacjach, świadcząc pomoc ofiarom przemocy i handlu ludźmi. Dajemy im nie tylko schronienie, ale bezpieczną przestrzeń, prawdziwy dom.

Opiekę i miłość

Siostry w Kasisi robią wszystko, by w swojej ojczyźnie młody Zambijczyk stawał się mądrym, wrażliwym, kochającym człowiekiem, który będzie zmieniał swój kraj tak, by nieszczęścia było w nim coraz mniej. W ten sposób „kapitał“, który weń zainwestujemy, będzie procentował o wiele dłużej, niż życie jednego pokolenia. Obecnie w Kasisi jest około 250 dzieciaków, część z nich jest chora na HIV, gruźlicę, anemię. Rośnie liczba dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Na szczęście niektóre są całkiem zdrowe. Wszystkie potrzebują miłości i fachowego wsparcia.

Szansę na lepsze życie

Dzięki wsparciu Fundacji chcemy nie tylko nakarmić nasze dzieciaki, zapewnić im leczenie i dach nad głową, ale otworzyć ich umysły i oczy, ośmielić do marzeń! Udowodnić, że nie są gorsze od innych tylko dlatego, że życie zaprowadziło ich do sierocińca! Dzięki wsparciu Fundacji spełniamy marzenia naszych podopiecznych również w zakresie edukacji. Wszystkim finansujemy naukę, która w Zambii jest odpłatna. Z Waszą pomocą możemy ich przyszłość planować bez ograniczeń, wysyłając ich do najlepszych szkół w kraju i za granicą.

Przyjaciół i dziecięcą radość

Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe dzieciństwo – pełne zabawy, miłości i odkrywania świata. My im takie dzieciństwo przywracamy, a często – tworzymy po raz pierwszy. Dostrzegamy indywidualne potrzeby każdego podopiecznego, kochamy dzieci jak własne, a Was zapraszamy, byście dołączyli do grona ich przyjaciół.

Pomaganie przez kupowanie, czyli

zakupy dla kasisi

Za pośrednictwem naszej strony internetowej możesz zaangażować się nie tylko w długofalowe projekty, jak Adopcja z Sercem, ale przekazać jednorazowe wsparcie, które realnie zmieni los dzieci w Kasisi. Przekonaj się, że dobro wraca!

Dbamy

Mleko terapeutyczne

Wprowadziliśmy Lontie z niedożywienia. Uzupełnij zapasy mleka terapeutycznego dla kolejnych maluchów!
Wesprzyj

Pobyt w szpitalu

Zambijska służba zdrowia jest płatna. Pomóż nam zaopiekować się dziećmi potrzebującymi hospitalizacji.
Wesprzyj

Książki do biblioteki

W Kasisi troszczymy się o przyszłość naszych dzieci od najmłodszych lat. Wesprzyj nas w tych działaniach!
Wesprzyj

Paliwo do ambulansu

Zatankuj nasz ambulans, by był gotowy ratować nasze dzieci!
Wesprzyj

Zadbaj o Rozpieszczalnik

Rozpieszczając nasze dzieci, rozpuszczamy zło, które przylgnęło do nich, zanim trafiły do Kasisi.
Wesprzyj
Przekonaj się, że dobro wraca!

Serce
za serce

Regularne pomaganie jest bardzo ważne, bo pozwala Siostrom spokojnie patrzeć w przyszłość – nie odkładać dziś pieniędzy przeznaczonych na jedzenie, w strachu czy za miesiąc będzie jak zapłacić za szpital. My dzielimy się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy, a one dzielą się z nami sobą. Dzięki takiej wymianie Kasisi każdego dnia staje się miejscem kipiącym życiem i radością. Za każdą wydaną złotówkę, dostaniesz 1 punkt – Serce. Zbierz ich co najmniej 150 i ciesz się z wyjątkowych upominków.

01
Wesprzyj
kasisi

Regularnie wspieraj Kasisi zakupami na naszej stronie, zawsze podając swój adres mailowy w formularzach wpłat.

02
Zbieraj serca

Za każdą wpłaconą złotówkę otrzymasz 1 punkt – Serce. 1 zł = 1 Serce.

03
Ciesz się
upominkami!

Zbierz odpowiednią ilość Serc i wymień je na niepowtarzalne upominki.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł