Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Nadarzynie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

Weź udział w lekcji
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

Do przeprowadzenia lekcji wykorzystany został wiersz Cypriana Norwida pt. „Moja piosnka (II),omawianym właśnie na lekcji języka polskiego w klasie drugiej. W wierszu tym podmiot liryczny mówi:
” Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów nieba,
Tęskno mi, Panie.”
Słowa te stały się mottem lekcji poświęconej tematyce marnowania żywności, min. chleba również. Zajęcia poświęciliśmy na omówienie prezentacji multimedialnej, wspólną dyskusję na temat problemu marnowania żywności na świecie. Obejrzeliśmy jeden z filmów o Kasisi, zaplanowaliśmy wspólne działania na rzecz niemarnowania żywności w przyszłości i dbania o środowisko naturalne w naszym najbliższym otoczeniu. Pomysły pojawiły się w dwóch filmach, nagranych przez uczniów i zamieszczonych na stronie fb LO Nadarzyn. W najbliższym czasie w szkole odbędzie się piknik, podczas którego uszyjemy ekologiczne torby z podkoszulków, a także zaprezentujemy potrawy, w których wykorzystamy resztki jedzenia, które mamy w domu.