moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Nadarzynie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
449,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

Do przeprowadzenia lekcji wykorzystany został wiersz Cypriana Norwida pt. „Moja piosnka (II),omawianym właśnie na lekcji języka polskiego w klasie drugiej. W wierszu tym podmiot liryczny mówi:
” Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów nieba,
Tęskno mi, Panie.”
Słowa te stały się mottem lekcji poświęconej tematyce marnowania żywności, min. chleba również. Zajęcia poświęciliśmy na omówienie prezentacji multimedialnej, wspólną dyskusję na temat problemu marnowania żywności na świecie. Obejrzeliśmy jeden z filmów o Kasisi, zaplanowaliśmy wspólne działania na rzecz niemarnowania żywności w przyszłości i dbania o środowisko naturalne w naszym najbliższym otoczeniu. Pomysły pojawiły się w dwóch filmach, nagranych przez uczniów i zamieszczonych na stronie fb LO Nadarzyn. W najbliższym czasie w szkole odbędzie się piknik, podczas którego uszyjemy ekologiczne torby z podkoszulków, a także zaprezentujemy potrawy, w których wykorzystamy resztki jedzenia, które mamy w domu.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 630 zł
potrzebujemy:
10 000 zł