moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2020/2021: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
1 222,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Napisz opowiadanie, narysuj komiks, plakat lub nakręć film.
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

Po lekcji wychowawczej przeprowadzonej z materiałem prezentacyjnym udostępnionym przez Fundację Kasisi, uczniowie przystąpili do dyskusji na tematy wskazane w prezentacji. Młodzież zdziwiła się, że do wszystkich procesów technologicznych woda jest wykorzystywana i jak duże są to ilości. Gdy został poruszony temat o możliwości skończenia się zasobów wodnych, braku wody na naszej planecie a w szczególności Polski – uczniowie wskazywali możliwości racjonalnego korzystania z wody w swoich gospodarstwach domowych i poza nimi.
Uczniowie rozwinęli również temat z jakiego powodu narasta problem kryzysu związanego z brakiem wody. Na końcu lekcji analizowaliśmy pozycję Polski na tle innych krajów w odniesieniu do zasobów wodnych oraz do zużycia wody na 1 mieszkańca. Uświadomili sobie jak ważny jest to komponent środowiska dla naszego i przyszłych pokoleń, bez którego nie byłoby życia.
„Parę dni temu nasza pani wychowawczyni przedstawiła nam prezentację „Woda cenniejsza niż
złoto”. Zmieniłem swoje spojrzenie na temat jak bardzo ważna jest woda o 180 stopni. Dowiedziałem się jak mogę zacząć oszczędzać wodę, jakie produkty posiadają największy ślad wodny , które państwo ma najmniejsze i największe zasoby wodne. Pod koniec prezentacji p. Tomiczek zadała dla chętnych zadanie w którym mieliśmy przez 3 dni wpisywać do przygotowanej tabelki +/- nasze zużycie wody np. Branie prysznica 100l / 8 min. Po tym zadaniu postanowiłem zmienić nawyki w domu i oszczędzać w znacznym stopniu wodę.” (Janek)
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł