Grace, Faith i Tadiwa – Pomóżmy dzieciom być dziećmi

Data dodania: 05.07.2022

W zeszłym tygodniu ścięła nas z nóg wiadomość o odejściu najpierw Emmanuela, potem Gabriela. Widok pustych łóżeczek wciąż rozrywa serce, jednak w Kasisi nikt nie chce zatrzymywać się na bólu i cierpieniu. Lekarstwem na nie jest MIŁOŚĆ. Dziś oceanu tej miłości potrzebują trzy malutkie siostry: Grace, Faith i Tadiwa.

Bieda, brak poczucia bezpieczeństwa, niepewność czy będzie co zjeść następnego dnia, wypełniały codzienność dziewczynek. Ostatnio runął także jedyny fundament, który pozwał im mieć nadzieję, że jakoś to będzie – zachorowała mama. Poważnie. Na tyle, że musi pozostać w szpitalu przez długie miesiące. Kobieta poprosiła o pomoc w opiece nad córkami ludzi, którzy nie zastanawiając się chwili, skierowali je do Kasisi. Tu, jak sami powiedzieli siostrom, dzieci odzyskują swoje ŻYCIE w pełnym wymiarze.

Nasze zadanie na najbliższy okres, to odbudowanie, a tak naprawdę zbudowanie od podstaw poczucia bezpieczeństwa dziewczynkom. To się nie zadzieje z dnia na dzień, tu potrzeba czasu, zaufania i ogromu wsparcia, które zapewnią im Siostry, dzieci i mocno wierzymy, że Wy. Chcemy pokazać Grace, Faith i Tadiwie, że tu w Kasisi w końcu mogą być sobą – dziećmi, które tak jak inne śmieją się, łobuzują, przylatują, by się przytulić i porozmawiać. Że troski o to, co będą jeść, czy będą mogły pójść do szkoły i czy będzie na lekarstwo gdy zachorują, mogą zostawić nam – dorosłym. Ich zadanie na najbliższy czas to być po prostu szczęśliwymi dziećmi.

Pomożecie nam w tym? Bardzo Was potrzebujemy, by przekonać dziewczynki, że wraz ze stratą mamy nie zostały same na świecie. Że mają całe Kasisi i Was – mur, o który zawsze będą mogły się oprzeć. Że od tej pory w drogę ruszają z przyjaciółmi, którzy choćby nie wiem co, będą ich wspierać i tulić – i nawet tysiące kilometrów między nimi tego nie zmienią.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł