Poznajcie ośmioletnią Bupe Dorcas i jej roczną siostrę Asenati Chabu

Data dodania: 13.12.2021

W Kasisi Boże Narodzenie jest niemal codziennie. Niemal każdego dnia trafia tu jakiś nowy człowiek, zaczyna się nowa historia.

Od kilku dni rozpoczęła się ona dla dwóch siostrzyczek: ośmioletniej Bupe Dorcas i rocznej Asenati Chabu. Do Kasisi przyniósł je tata, prosząc o pomoc w opiece nad dziećmi. Po tym jak umarła jego żona, nie był w stanie zapewnić im warunków, jakie potrzebują tak małe dzieci. Sam pracuje jako stróż i każdą noc spędza poza domem. Do tej pory dziewczynkami zajmowała się ich starsza nastoletnia siostra. By sprostać obowiązkom w domu, musiała zrezygnować ze szkoły. Na szczęście od teraz i jej historia może być pisana na nowych kartach. Dzięki temu, że jest takie miejsce jak Kasisi, jej siostrzyczki znalazły kochający DOM, a ona od stycznia wróci do szkoły.

Kim będą Asenati Chabu i rocznej Bupe Dorcas za dziesięć, dwadzieścia lat? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że w Kasisi dostaną od Sióstr i od Was wszystko, by mieć szczęśliwe, spełnione życie. Jeśli chcecie pisać razem z nami nowe, dobre historie obu siostrzyczek, już dziś odwiedźcie ich profile adopcyjne.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł