Ważne spotkanie Joyce

Data dodania: 16.04.2022

To spotkanie bardzo poruszyło 12-letnią Joyce (po lewej). Sama w swoim krótkim życiu dużo wycierpiała i, zanim dołączyła do kasiskiej rodziny w 2018 roku, doświadczyła odrzucenia przez rodzinę adopcyjną. Gdy któregoś dnia wraz z innymi dziewczętami znalazła w House of Mercy przestraszonego małego kociaka, wróciły bolące wspomnienia. Postanowiła, że zrobi wszystko, by bezbronne stworzenie już więcej nie doświadczało tego, co ona sama.

Jej troska przeszła oczekiwania nasze i samego kotka. Dziewczynka z takim zapałem podeszła do nowych obowiązków, że samodzielnie wykąpała go i zawinęła w ręcznik – żeby tylko się nie przeziębił! Interweniować musiała s. Mariola, tłumacząc Joyce, że regularne kąpiele kociaka nie są konieczne i przyniosą więcej stresu niż pożytku. Skoro kąpiele nie wchodzą w grę, Joyce postanowiła zadbać o kotka w inny sposób – w swoim pokoju stworzyła mu przytulne legowisko. „Aby czuł się kochany i bezpieczny” mówiła, układając kocyki.

To nie pierwszy raz, kiedy dziewczynka dzieli się sercem z potrzebującymi – od kiedy jest w Kasisi, lubi opiekować się młodszymi dziećmi. Biorąc pod uwagę, jak ciepłą osobą jest Joyce, nie dziwi, że kociak wybrał właśnie ją na swoją przybraną mamę. Co prawda – jak to kot – chodzi własnymi drogami, ale na dobre zadomowił się w pokoiku Joyce, gdzie zawsze może liczyć na drapanie za uchem. Po donośnym mruczeniu wnioskujemy, że kąpiel już jej wybaczył.

Jesteśmy przekonani, że dobro wraca. Pozostajemy też pod wrażeniem otwartości, z jaką dziewczynka dzieli się swoim czasem, wysiłkiem i zaangażowaniem – czy to w przypadku opieki nad innymi dziećmi, czy zapewniając mały kącik napotkanemu zwierzątku. Nasza Joyce taka po prostu jest – dobra, opiekuńcza i otwarta na potrzeby innych. Sama o swoich nie mówi wiele, ale my wiemy, że niczego tak nie potrzebuje, jak poczucia się kochaną. A może podzielicie się z Joyce w ten świąteczny weekend swoim sercem i zdecydujecie się, by została Waszą córeczką adopcyjną? Bardzo Was do tego zachęcamy.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł