moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Alice 20 l

11
Urodziny: 08.06.2003
W Kasisi od: 11.10.2004

Alice trafiła do Kasisi po śmierci matki. Osierocenie to nie jedyny ból, z jakim musi się mierzyć. Dziewczynka urodziła się z porażeniem mózgowym, bardzo długo nie mogła chodzić. Po długotrwałej i niełatwej dla niej fizjoterapii zaczęła się poruszać, ale wciąż ma niedowład prawej strony ciała. W jej młodym organizmie znajduje się jednak niezłomny duch. Jest niezwykle uparta i wytrwała w walce z chorobą: systematycznie wykonuje nie zawsze przyjemne ćwiczenia rehabilitacyjne. Bez względu na ograniczenia lubi zabawy ruchowe i wyzwania, jakimi są dla niej obowiązki domowe. Bardzo lubi czytać. Każde wykonane zadanie jest dla niej powodem do radości.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Alice chodzi do szkoły, w której mimo niepełnosprawności, świetnie sobie radzi. Jest zadowolona z życia. Nie oczekuje żadnej taryfy ulgowej. To naprawdę bardzo dzielna dziewczyna!
GRUDZIEŃ 2022
Mimo częściowego paraliżu, jest bardzo samodzielna. Nie oczekuje, że na każdym kroku ktoś jej pomoże, radzi sobie ze wszystkim sama, zarówno w życiu jak i w szkole.
LIPIEC 2022
Chodzi do szkoły specjalnej w Lusace razem z Judy, Mapalo i Doris. Do Kasisi przyjeżdża na weekendy i dłuższe wakacje. W szkole najbardziej lubi naukę pisania i czytania. W przyszłości chciałaby zostać nauczycielką.
CZERWIEC 2021
Jest w piątej klasie. Chce zostać nauczycielem angielskiego. Lubi zajmować się maluchami. Bardzo dużo się modli.
STYCZEŃ 2020
Chodzi do piątej klasy w szkole specjalnej. Mieszka w House of Mercy. Bardzo wydoroślała.
GRUDZIEŃ 2016
Załatwiamy Alice szkołę dla dzieci niepełnosprawnych. Od stycznia razem z Mapalo zaczną naukę w specjalnej szkole w Lusace.
CZERWIEC 2016
Cały czas chodzi na fizjoterapię.
CZERWIEC 2015
Dziewczynka ma fizjoterapię każdego dnia. Dostała specjalny aparat na nogę, który umożliwia jej poprawne chodzenie. Bierze udział we wszystkich zabawach. Nie pozwala sobie na opuszczanie zajęć. Chodzi do trzeciej klasy.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Spełnione Marzenie
+30 serc

Spełnione Marzenie

30,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Mleko
+3 serc

Mleko

3,00 zł
Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Bernadetta Kutaj

Roma

Garfield2118

Agnieszka hallmann

Alicja Bieńkowska-Krysztop

Kasia Żuk

Magdalena Budny

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
7 187 zł
potrzebujemy:
48 000 zł