moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Amanda 13 l

14
32
Urodziny: 15.09.2009
W Kasisi od: 17.11.2016

Amanda ma porażenie mózgowe. Kilka lat temu zmarł jej ojciec, a niedawno mama. Dziewczynka trafiła do Kasisi skierowana przez opiekę społeczną. Jest bardzo pogodnym i kontaktowym dzieckiem. Bacznie wszystko obserwuje i z wielką radością odwzajemnia każdy gest życzliwości jej okazany. Wymaga intensywnej rehabilitacji i specjalistycznej opieki.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

GRUDZIEŃ 2022
Jest bardzo radosna. Cieszy się, gdy ktoś ją odwiedza. Zawsze swoich gości wita uśmiechem. Wciąż jest rehabilitowana. Ma skrzywiony kręgosłup i tylko jedno sprawne płuco.
SIERPIEŃ 2022
Amanda bardzo chętnie uczęszcza do przedszkola. Uwielbia przebywać z dziećmi. Kontynuuje fizjoterapię. Lubi oglądać telewizję; wtedy jej radość nie ma granic.
PAŹDZIERNIK 2021
Amanda ma się bardzo dobrze. Od trzech lat jest intensywnie rehabilitowana i uczestniczy w zajęciach terapeutycznych. Uwielbia muzykę, grę na instrumentach, a ostatnio okazało się, że ogrom radości sprawia jej także rysowanie i układanie puzzli. Pomimo swojej choroby, Amanda bardzo dużo rozumie. Na zajęciach ze skupieniem walczy o każdy milimetr swobodnego ruchu, próbując nam pokazać, że to, co ją ogranicza, to jedynie jej ciało. Jej śmiech, jest chyba największy w całym Kasisi, rozbraja wszystkie smutki i ponure miny.
CZERWIEC 2021
Chodzi do przedszkola trzy razy w tygodniu. Uczy się rysować, ma również ćwiczenia manualne. Bardzo lubi żartować, zawsze się uśmiecha. Nikt jej nie odwiedza.
MAJ 2019
Amanda nie chodzi i nie mówi, ale wszystko rozumie. Lubi oglądać telewizję. Chodzi do domowego przedszkola. Zaczyna poruszać rękami, jest codziennie rehabilitowana. Jej rozwój umysłowy jest prawidłowy, jest bardzo inteligentna.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Ozdoby do włosów dla Amandy
+3 serc

Ozdoby do włosów dla Amandy

3,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

MadziaMadzia

Aleksandra Nalewaja

Cyryl Jan Łukasiak

Izabela Niedzielska

Karolina

Eliza Mączyńska

Magdalena

Justyna Kael

Dorota

Jimbo

Kamila

NikolaKrzywoGrodowa

IgorMyWeed

Martyna

Magda

MSz

Hubercik

Magda & Marcin

Gosia

Edyta

Monika Trybuł

Grzegorz Otfinowski

Łukasz

Katarzyna Krywcun-Urban

Iwona Janus

Ewa Rutka

Nina Karschunke

Urszula Kom

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Podaruj pełny talerz na Święta

Św. Mikołaj nigdy nie miał w Kasisi lekko 😉 Mieszka tu ponad 230 dzieci. Siostra Mariola już ruszyła mu na pomoc i po cichutku przygotowuje prezenty!

Wielu z nas wciąż zostawia wolne miejsce przy wigilijnym stole. Pozwól, by w tym roku (na odległość, ale bardzo prawdziwie) usiadło przy nim jedno z naszych dzieci i już dziś zaproś je do stołu!

uzbieranych:
2 745 zł
potrzebujemy:
17 000 zł