Uczniowie

Amanda 14 l

21
Urodziny: 15.09.2009
W Kasisi od: 17.11.2016

Amanda to dziecko szczęścia. Uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Kocha ludzi. Cieszy się, gdy ktoś ją przytuli, pogłaszcze po buzi, czy po prostu potrzyma za rękę. Gdyby uwolniła się ze swojego chorego ciała, to pewnie skakałaby, tańczyła, śpiewała na cały głos, biegała po łące, zbierała kwiatki, rozmawiała z ptakami i przytuliła każdego napotkanego na drodze człowieka. Taka nasza Ania z Zielonego Wzgórza. Ogranicza ją jednak chore ciało. Amanda ma porażenie mózgowe i tylko regularne rehabilitacje sprawiają, że trochę mniej cierpi. Oboje jej rodzice nie żyją, jedyną rodziną Amandy jest Kasisi.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LUTY 2024
Choroba bardzo postępuje. Dziewczynka ma problemy z oddychaniem, ale wciąż się uśmiecha. Trzy dni w tygodniu uczęszcza na zajęcia przedszkolne. Bardzo lubi rysować.
LIPIEC 2023
Amanda jest tak kochanym dzieckiem, że można się przy niej rozpłynąć. Cały czas się uśmiecha. Martwimy się o nią, ponieważ coraz słabiej oddycha. Jedno płuco w ogóle już nie pracuje, drugie bardzo słabo.
GRUDZIEŃ 2022
Jest bardzo radosna. Cieszy się, gdy ktoś ją odwiedza. Zawsze swoich gości wita uśmiechem. Wciąż jest rehabilitowana. Ma skrzywiony kręgosłup i tylko jedno sprawne płuco.
SIERPIEŃ 2022
Amanda bardzo chętnie uczęszcza do przedszkola. Uwielbia przebywać z dziećmi. Kontynuuje fizjoterapię. Lubi oglądać telewizję; wtedy jej radość nie ma granic.
PAŹDZIERNIK 2021
Amanda ma się bardzo dobrze. Od trzech lat jest intensywnie rehabilitowana i uczestniczy w zajęciach terapeutycznych. Uwielbia muzykę, grę na instrumentach, a ostatnio okazało się, że ogrom radości sprawia jej także rysowanie i układanie puzzli. Pomimo swojej choroby, Amanda bardzo dużo rozumie. Na zajęciach ze skupieniem walczy o każdy milimetr swobodnego ruchu, próbując nam pokazać, że to, co ją ogranicza, to jedynie jej ciało. Jej śmiech, jest chyba największy w całym Kasisi, rozbraja wszystkie smutki i ponure miny.
CZERWIEC 2021
Chodzi do przedszkola trzy razy w tygodniu. Uczy się rysować, ma również ćwiczenia manualne. Bardzo lubi żartować, zawsze się uśmiecha. Nikt jej nie odwiedza.
MAJ 2019
Amanda nie chodzi i nie mówi, ale wszystko rozumie. Lubi oglądać telewizję. Chodzi do domowego przedszkola. Zaczyna poruszać rękami, jest codziennie rehabilitowana. Jej rozwój umysłowy jest prawidłowy, jest bardzo inteligentna.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Ozdoby do włosów dla Amandy
+3 serc

Ozdoby do włosów dla Amandy

3,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Kasia i Kuba

Magda i Zuzia

Justyna

Mariola

Ola i Albert

Joanna

Ewelina

Aleksandra Nalewaja

Izabela Niedzielska

Karolina

Eliza Mączyńska

Magdalena

Justyna Kael

Magda & Marcin

Grzegorz Otfinowski

Iwona Janus

Urszula Kom

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł