Anna 14 l

Urodziny: 31.03.2010
W Kasisi od: 08.04.2010

Cierpi na porażenie mózgowe. Przyszła na świat jako wcześniak, ważąc zaledwie 1,10 kg. Jej szesnastoletnia matka zmarła tragicznie w czasie porodu. Do Kasisi przyniósł ją dziadek. Miała wtedy kilka dni. Cały czas potrzebuje stałej opieki medycznej i fizjoterapeutycznej. Anna jest pogodną dziewczyną, jednak bywają chwile, gdy trzeba mocno ją przytulić i zapewnić o miłości. Pokazać jej, że jest ważna i kochana. To dodaje jej pewności siebie i może wtedy góry przenosić.

LUTY 2024
Anna do tej pory chodziła do klasy specjalnej w normalnej szkole. Teraz zaczyna naukę w szkole specjalnej. Tam cały program będzie dostosowany do jej możliwości. Zamieszka w internacie w Lusace.
LIPIEC 2023
Ma problemy w szkole, ale to jej nie przeszkadza widzieć życie pięknym. Często się uśmiecha. Wciąż potrzebuje bardzo dużo miłości.
STYCZEŃ 2023
Jest śliczną dziewczynką. Swoim uśmiechem, zaraża wszystkich dookoła. Bardzo wyrosła. Lubi rozmawiać. Czasem zdarza jej się płatać figle.
SIERPIEŃ 2022
Chodzi do klasy specjalnej w szkole w Kasisi, którą bardzo lubi. Nauka wciąż jest dla niej wyzwaniem, ale Ania stara się. Wyrosła na piękną, radosną dziewczynę.
GRUDZIEŃ 2021
Anna ma dużo problemów z nauką. Staramy się znaleźć dla niej miejsce w dobrej szkole specjalnej w Lusace, jeśli to się uda, Ania od stycznia zacznie tam naukę. W domu bardzo się stara, jest radosna i zadowolona ze wszystkiego.
CZERWIEC 2021
Anna jest bardzo towarzyska. Lubi tańczyć i wygłupiać się. To bardzo wrażliwa dziewczynka, często reaguje płaczem na najmniejsze niepowodzenia.
PAŹDZIERNIK 2020
Dziewczynka chodzi do drugiej klasy. Cały czas ma zajęcia fizjoterapeutyczne. Jest bardzo nieśmiała.
MAJ 2019
Jest radosna, była wcześniakiem, zdrowotnie się ustabilizowała. Jest mocniejsza, pewna siebie, wie czego chce w życiu.
LIPIEC 2018
Annie codziennie ma fizjoterapie. Bardzo ładnie chodzi. Jest bardzo pogodnym dzieckiem. W przyszłym roku chcemy wysłać ją do szkoły integracyjnej.
GRUDZIEŃ 2016
Ma kłopoty ze zdrowiem. Zrobiła jej się pod nosem narośl, staramy się pomóc jej się tego pozbyć.
CZERWIEC 2016
Cały czas bierze leki. Chodzi do szkoły do klasy special needs w Kasisi. Jest bardzo wesoła.
MAJ 2015
Annie jest już  w starszej grupie przedszkolaków- St. Martins House. Codziennie korzysta z ćwiczeń fizjoterapeutycznych. Potrafi już biegać, bardzo ładnie mówi. Niestety nikt jej nie odwiedza.

Mleko

Mleko