Anna 10 l

Urodziny: 31.03.2010
W Kasisi od: 08.04.2010

Anna urodziła się jako wcześniak z porażeniem mózgowym. Ważyła zaledwie 1,10 kg. Jej szesnastoletnia matka zmarła w czasie porodu. Do Kasisi przyniósł ją dziadek. Dziewczynka nadal wymaga stałej opieki medycznej i fizjoterapeutycznej. Kiedy w jej oczach widać smutek do akcji wkracza s. Mariola, która zawsze potrafi ją rozweselić.

PAŹDZIERNIK 2020
Dziewczynka chodzi do drugiej klasy. Cały czas ma zajęcia fizjoterapeutyczne. Jest bardzo nieśmiała.
MAJ 2019
Jest radosna, była wcześniakiem, zdrowotnie się ustabilizowała. Jest mocniejsza, pewna siebie, wie czego chce w życiu.
LIPIEC 2018
Annie codziennie ma fizjoterapie. Bardzo ładnie chodzi. Jest bardzo pogodnym dzieckiem. W przyszłym roku chcemy wysłać ją do szkoły integracyjnej.
GRUDZIEŃ 2016
Ma kłopoty ze zdrowiem. Zrobiła jej się pod nosem narośl, staramy się pomóc jej się tego pozbyć.
CZERWIEC 2016
Cały czas bierze leki. Chodzi do szkoły do klasy special needs w Kasisi. Jest bardzo wesoła.
MAJ 2015
Annie jest już  w starszej grupie przedszkolaków- St. Martins House. Codziennie korzysta z ćwiczeń fizjoterapeutycznych. Potrafi już biegać, bardzo ładnie mówi. Niestety nikt jej nie odwiedza.
pokaż starsze

KAMIL

Monika Moskwa

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Ruszamy z Funduszem im. Christophera Sakali. Będziemy wspierali chore dzieci na odziale onkologicznym szpitala w Lusace, a w Kasisi stworzymy Centrum Talentów dając naszym podopiecznym przestrzeń do rozwoju i pielęgnowania swoich zainteresowań.