moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Bejbiki

Blessing Mapalo 2 l

45
Urodziny: 03.08.2021
W Kasisi od: 11.11.2021
poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LUTY 2024
W tym miesiącu zabieramy Blessing na badanie oczu specjalistycznymi maszynami. Ta wizyta odpowie na pytanie, czy da się zoperować bielmo na oku. Jeśli tak, to w niedługim czasie czeka ją operacja plastyczna. Zabieg nie sprawi, że zacznie na to oczko widzieć, będzie przeprowadzony jedynie w celach estetycznych.
LIPIEC 2023
Mimo że nie widzi na jedno oko, to świetnie sobie radzi. Jest kasiskim bossem. Za kilka lat przejdzie operację na drugie oko, która będzie polegała na usunięciu bielma z oka. Będzie to jednak operacja jedynie poprawiająca wygląd.
STYCZEŃ 2023
Operacja, którą Blessing przeszła w czerwcu, dała efekty. Dziewczynka widzi na jedno oko, świetnie sobie radzi i rządzi ile się da. Bardzo lubi zabawki dźwiękowe. Jest radosna, ma dużo pewności siebie. Nie mamy wątpliwości, że poradzi sobie w życiu. Gdy tata ją odwiedził, był bardzo wzruszony, że jego dziecko widzi.
CZERWIEC 2022
Blessing Mapalo przeszła operację oczu! Kiedy przyjmowaliśmy dziewczynkę do Kasisi, wiadomo było, że ma wrodzony problem z oczami, ale siostry nie uznały tego za zamknięty temat. Drążyły, szukając przyczyn problemu, by dowiedzieć się czy cokolwiek możemy dla dziecka zrobić. Poza tym - jak zauważyły - wzrok Mapalo reaguje, a jej prawe oko skupia uwagę. Szybko nawiązały kontakt ze specjalistą w Lusace, który zlecił szereg badań i oświadczył, że podejmuje się operacji!
Wszystko poszło zgodnie z planem, a malutka odpoczywa już w domu.
GRUDZIEŃ 2021
Blessing ładnie rośnie. Przyzwyczaiła się już do wszystkich mieszkańców Kasisi. Niestety nie uda się przywrócić jej wzroku. Mamę dziewczynki wypisali z onkologii, siostra Mariola znalazła jej miejsce w hospicjum. Opłacamy wszystko i zaopatrujemy ją w potrzebne rzeczy.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Wizyta u okulisty dla Blessing Mapalo
+37 serc

Wizyta u okulisty dla Blessing Mapalo

37,00 zł
Mleko
+3 serc

Mleko

3,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Anna

Anastazja

Julia Feritoo

Aga

Kasia i Tomek

Bożena W.

Magdalena

Kinga

dziadek Darek

Dominika Manda

Wika

Dawid Szymaczek

Ewelinka ze święta Tereska

Dorota Suder

Babcia Władzia

Ewa

katkakru

Anna

Bartek

Ula Seifert

Grażyna Batelt

Kinga

J,H.

Basia

Oliwia i Maja

Kinga

Kasia

Katarzyna Wanatowicz

Anna Wachecka

Marta Maria Szurek

Joanna z Gorlic

Beata

Renata P.

Tadeusz Kamiński

Urszula

Małgorzata

Ewa Rutka

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 456 zł
potrzebujemy:
10 000 zł