Bejbiki

Urodziny: 03.08.2021
W Kasisi od: 11.11.2021

LUTY 2024
W tym miesiącu zabieramy Blessing na badanie oczu specjalistycznymi maszynami. Ta wizyta odpowie na pytanie, czy da się zoperować bielmo na oku. Jeśli tak, to w niedługim czasie czeka ją operacja plastyczna. Zabieg nie sprawi, że zacznie na to oczko widzieć, będzie przeprowadzony jedynie w celach estetycznych.
LIPIEC 2023
Mimo że nie widzi na jedno oko, to świetnie sobie radzi. Jest kasiskim bossem. Za kilka lat przejdzie operację na drugie oko, która będzie polegała na usunięciu bielma z oka. Będzie to jednak operacja jedynie poprawiająca wygląd.
STYCZEŃ 2023
Operacja, którą Blessing przeszła w czerwcu, dała efekty. Dziewczynka widzi na jedno oko, świetnie sobie radzi i rządzi ile się da. Bardzo lubi zabawki dźwiękowe. Jest radosna, ma dużo pewności siebie. Nie mamy wątpliwości, że poradzi sobie w życiu. Gdy tata ją odwiedził, był bardzo wzruszony, że jego dziecko widzi.
CZERWIEC 2022
Blessing Mapalo przeszła operację oczu! Kiedy przyjmowaliśmy dziewczynkę do Kasisi, wiadomo było, że ma wrodzony problem z oczami, ale siostry nie uznały tego za zamknięty temat. Drążyły, szukając przyczyn problemu, by dowiedzieć się czy cokolwiek możemy dla dziecka zrobić. Poza tym - jak zauważyły - wzrok Mapalo reaguje, a jej prawe oko skupia uwagę. Szybko nawiązały kontakt ze specjalistą w Lusace, który zlecił szereg badań i oświadczył, że podejmuje się operacji!
Wszystko poszło zgodnie z planem, a malutka odpoczywa już w domu.
GRUDZIEŃ 2021
Blessing ładnie rośnie. Przyzwyczaiła się już do wszystkich mieszkańców Kasisi. Niestety nie uda się przywrócić jej wzroku. Mamę dziewczynki wypisali z onkologii, siostra Mariola znalazła jej miejsce w hospicjum. Opłacamy wszystko i zaopatrujemy ją w potrzebne rzeczy.

Wizyta u okulisty dla Blessing Mapalo

Wizyta u okulisty dla Blessing Mapalo