Cypriano 19 l

Urodziny: 13.04.2003
W Kasisi od: 01.11.2013

Cypriano trafił do Kasisi po śmierci swojej matki. Przyniósł go ojciec, będący w ostatnim stadium AIDS. Trudne przeżycia z wczesnego dzieciństwa sprawiły, że chłopiec jest dojrzalszy niż jego rówieśnicy. Można z nim poważnie porozmawiać na wiele tematów. Zdaje sobie sprawę z ciężkiej choroby ojca i ze swojej sytuacji. Bardzo lubi chodzić do szkoły oraz jak każdy chłopiec w tym wieku uwielbia grać w piłkę nożną. Co ciekawe, nawet gdy biega po boisku na bosaka, potrafi być bardzo skuteczny w strzelaniu bramek.

SIERPIEŃ 2022
Cypriano cały czas mieszka ze swoim tatą. Regularnie przychodzi do Kasisi po pomoc. Dajemy mu pieniądze na podróż do szpitala, który zaopatruje chłopca w leki. Dostaje od nas również coś do jedzenia i ubrania. Nie kontynuuje nauki, ponieważ nie dawał sobie rady a szkole. Razem z tatą uprawia ziemię. Zawsze przynosi nam coś ze swojego poletka. Jest szczęśliwy.
CZERWIEC 2021
Chłopiec cały czas jest u taty, wciąż otrzymuje wsparcie z Kasisi. Skończył szkołę podstawową, ale w liceum sobie nie poradził. Ojciec uczy go uprawy ziemi.
CZERWIEC 2020
Chłopiec mieszka teraz z ojcem. Cały czas mu pomagamy. Płacimy za szkołę, kupujemy im żywność, ubrania i dajemy pieniądze na przejazdy do szpitala, ponieważ Cypriano teraz leki bierze stamtąd.
LIPIEC 2018
Cypriano jest u taty, ale wciąż go wspieramy. Jego tata bardzo się stara. Dajemy im jedzenie i płacimy za szkołę chłopca.
GRUDZIEŃ 2016
Idzie do siódmej klasy. Ojciec odwiedza go bardzo często. Być może pójdzie też do niego na parę tygodni w wakacje. Bardzo chętnie pomaga w ogrodzie w Kasisi.
CZERWIEC 2016
Chłopak chodzi do szóstej klasy. Zdrowotnie bardzo się podniósł. Nie ma z nim żadnych kłopotów. Na wakacje jeździ do ojca, który w ciągu roku odwiedza go raz na dwa miesiące.
CZERWIEC 2015
Raz w miesiącu chłopca odwiedza bardzo schorowany i coraz słabszy ojciec. Cypriano jest bardzo obowiązkowy. Codziennie sam przychodzi zamiatać spadające czerwone kwiaty z "płonących drzew". Jest w czwartej klasie. To bardzo cichy i skryty chłopak. Z jego zdrowiem coraz lepiej.
pokaż starsze

PREZENT ŚWIĄTECZNY

PREZENT ŚWIĄTECZNY

Kurczak

Kurczak

Kosz warzyw

Kosz warzyw

Czekolada

Czekolada

Komplet badań

Komplet badań

Cyryl Jan Łukasiak

Kris

Dominik Cichecki

Marta

Kacpi

ANNA

Adrian Wojcieszka

adopcja duchowa bez przeszkód dla każdego.

Goska

Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego- Madlin Strary

Joanna R.

Daria Bator

Barbara Leśna

Beata Kalita

DAWID MARKOWSKI

Maciej i Agnieszka Konsik

Iza, Michał, Nati, Ami

Anna Strozyk

Rodzina Pawlickich

Paszport do przyszłości – podaruj szkolną wyprawkę

Wyprawka to m.in. zeszyty, dzięki którym dzieci mogą uczyć się także w domu. To też własna para butów, które, gdyby nie Kasisi, musiałyby pożyczać od rodzeństwa. To w końcu pyszna, zdrowa kanapka w plecaku, która doda sił do wytężonej nauki. Dokładnie taka, jaką przygotowałaby ich mama. Taka, jaką możesz dziś właśnie stąd – z Polski – zapakować do ich plecaczka.