moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Dorcas 12 l

8
Urodziny: 22.06.2011
W Kasisi od: 01.08.2017

Dorcas trafiła do Kasisi razem z bratem bliźniakiem Stevenem. Bliźnięta dorastały w innym domu dziecka w Zambii. W pewnym momencie młode dzieci zyskały szansę, gdy odwiedzające ich w sierocińcu małżeństwo zdecydowało się je adoptować. Niestety rodzina nie zaakceptowała Dorcas i Stevena. Rozstali się. Dzieci trafiły do Kasisi. Początkowo bardzo przeżywały kolejną gigantyczną zmianę w swoim krótkim życiu. Dziś się uśmiechają, bo bardzo im się u nas spodobało, od od razu zyskali mnóstwo przyjaciół i dzięki siostrom poczuły co znaczy miłość. Ucieszą się z pewnością jeszcze bardziej, gdy zyskają i w Was dobrych przyjaciół.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Dorcas jest zdecydowanie jednym z silniejszych charakterów w Kasisi. Dziewczynka ustawia inne dzieciaki po kątach;) Ma cechy przywódcze. Pilnuje porządku w Martin’s house.  Niedługo czeka ją wizyta u ortodonty, będzie miała założony aparat na zęby.
STYCZEŃ 2023
Chodzi do trzeciej klasy. Jest trochę opóźniona w rozwoju. Ma wadę wymowy, ale świetnie radzi sobie w życiu. Bardzo przyjacielska i śmiała. Lubi tańczyć i śpiewać. Ma kłopoty z nauką.
LIPIEC 2022
Dorcas przeszła z klasy specjalnej do zwykłej i jest w drugiej klasie. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i pomocna, wszędzie jej pełno. Lubi się uczyć, jej ulubiony przedmiot w szkole to matematyka. W wolnym czasie rysuje i koloruje. Zaczęła się uczyć czytać po angielsku i całkiem dobrze jej idzie.
CZERWIEC 2021
Jest w drugiej klasie z dziećmi specjalnej troski. Lubi tańczyć i grać z chłopakami w piłkę nożną. Dobrze idzie jej w szkole. Jest całkiem niezła w matematyce. Bardzo pomocna. Inne dzieci bardzo lubią Dorcas.
MAJ 2019
Dziewczynka jest w pierwszej klasie. Lubi bawić się lalkami, czytać książki i grać w piłkę.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Prezent Świąteczny
+30 serc

Prezent Świąteczny

30,00 zł
Czekoladowy Mikołaj
+10 serc

Czekoladowy Mikołaj

10,00 zł
TALERZ ŚWIĄTECZNY
+40 serc

TALERZ ŚWIĄTECZNY

40,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Natalia

Beata

Magda i Paweł

Michał

Elżbieta Poniewierka

DOROTA KONSTANTY-ZAREMBA

Paulina Tokarczyk

Urszula Szukalska

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
7 187 zł
potrzebujemy:
48 000 zł