Uczniowie

Dorcas 12 l

15
Urodziny: 22.06.2011
W Kasisi od: 01.08.2017

Jest w Kasisi ze swoim bratem bliźniakiem. Razem przeszli przez wiele przeciwności losu. Wcześniej mieszkali w innym domu dziecka, stamtąd trafili do adopcji. Niestety ludzie, którzy chcieli stworzyć dla nich dom, nie byli w stanie ich pokochać. Dorcas i Steven trafili wtedy do Kasisi. Mimo początkowych trudności i niepewności, znaleźli tu ciepło i wsparcie, jakiego tak bardzo potrzebowali. Od samego początku zyskali mnóstwo przyjaciół, a miłość i troska naszych sióstr sprawiły, że poczuli się kochani i bezpieczni. Choć ich droga była pełna wyzwań i trudności, dziś są pełni radości i nadziei.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

MARZEC 2024
Dorcas, marząc o byciu żołnierzem, już teraz szkoli się, pilnując porządku w Kasisi, jak prawdziwy dowódca!;) Mimo że fizycznie bardzo urosła i chodzi już do czwartej klasy, to wewnętrznie wciąż jeszcze jest dzieckiem.
LIPIEC 2023
Dorcas jest zdecydowanie jednym z silniejszych charakterów w Kasisi. Dziewczynka ustawia inne dzieciaki po kątach;) Ma cechy przywódcze. Pilnuje porządku w Martin’s house.  Niedługo czeka ją wizyta u ortodonty, będzie miała założony aparat na zęby.
STYCZEŃ 2023
Chodzi do trzeciej klasy. Jest trochę opóźniona w rozwoju. Ma wadę wymowy, ale świetnie radzi sobie w życiu. Bardzo przyjacielska i śmiała. Lubi tańczyć i śpiewać. Ma kłopoty z nauką.
LIPIEC 2022
Dorcas przeszła z klasy specjalnej do zwykłej i jest w drugiej klasie. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i pomocna, wszędzie jej pełno. Lubi się uczyć, jej ulubiony przedmiot w szkole to matematyka. W wolnym czasie rysuje i koloruje. Zaczęła się uczyć czytać po angielsku i całkiem dobrze jej idzie.
CZERWIEC 2021
Jest w drugiej klasie z dziećmi specjalnej troski. Lubi tańczyć i grać z chłopakami w piłkę nożną. Dobrze idzie jej w szkole. Jest całkiem niezła w matematyce. Bardzo pomocna. Inne dzieci bardzo lubią Dorcas.
MAJ 2019
Dziewczynka jest w pierwszej klasie. Lubi bawić się lalkami, czytać książki i grać w piłkę.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Marta

Andzia

ALICJA CACKOWSKA

Szymon Stankiewicz

Agnieszka

Aneta

Anita

Ania, Ola, Zuzia

Patrycja

Viola

Beata

Magda i Paweł

Elżbieta Poniewierka

Paulina Tokarczyk

Urszula Szukalska

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł