moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Doris 19 l

12
Urodziny: 05.05.2004
W Kasisi od: 07.10.2005

Doris trafiła do Kasisi po śmierci matki, mając zaledwie rok. Kasisi to dla niej nie tylko dom, ale w dużym stopniu jedyna szansa na życie, Doris ma bowiem liczne problemy zdrowotne. Dziewczynka prócz leków pragnie także miłości i bliskości. Do walki z chorobami niezbędne są uwaga, czułość opiekunów i uznanie dla jej niezłomności.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

MARZEC 2024
Od stycznia jest dumną uczennicą dziewiątej klasy. Spędziła wakacje u wujka, przeżyła prawdziwą przemianę. Podczas tego czasu bardzo się otworzyła, zaczęła mówić o swoich emocjach i przeżyciach. Jest wyraźne, że dojrzewa i coraz bardziej staje się świadoma siebie i swoich uczuć.
STYCZEŃ 2023
W wakacje ważyły się jej losy. Było ryzyko, że nie zaliczy roku. Czekaliśmy na wyniki egzaminów w wielkim napięciu. To byłby koniec jej edukacji. Na szczęście wszystko się udało. Doris zdała do ósmej klasy. Często się uśmiecha. Jest bardzo uczynna, najbardziej lubi pomagać w kuchni.
LIPIEC 2022
Chodzi do siódmej klasy. Jest w szkole specjalnej w Lusace, do Kasisi przyjeżdża na weekendy i dłuższe święta. Jej ulubionym przedmiotem jest matematyka, a podczas pobytu w Kasisi bardzo lubi pomagać w kuchni. Jej najlepsza przyjaciółka to Rachel. Największym marzeniem Doris jest zostać tłumaczem języka migowego i pracować w telewizji.
CZERWIEC 2021
Chodzi do szkoły, jest w szóstej klasie. Bardzo się zmieniła, wydoroślała, stała się pewna siebie i otwarta. Lubi matematykę, ale w przyszłości chce zostać nauczycielem angielskiego.
MAJ 2019
Chodzi do piątej klasy. Jest przewlekle chora. Należy do chóru, lubi sport. Jest bardzo spokojna i inteligentna.
GRUDZIEŃ 2016
Ma dobre wyniki, stan jej zdrowia się ustabilizował. Bardzo chętnie pomaga siostrze w przygotowywaniu leków.
CZERWIEC 2016
Chodzi do trzeciej klasy. Przestała chorować. Jest mocniejsza i zdrowsza.
GRUDZIEŃ 2015
Stan fizyczny i psychiczny naszej Doris bardzo się ostatnio poprawił. Ustąpiły dolegliwości związane z wątrobą, skończyło się obniżenie nastroju, Doris otworzyła się na relacja, szuka kontaktu, zaczęła się uśmiechać. Siostra Mariola stara się, by Doris  miała jak najwięcej wrażeń, zabiera ją na zakupy do Lusaki, na wycieczki do Chaminuki. Dziewczynka bardzo dobrze odnalazła się w szkole.
MAJ 2015
Stan zdrowia Doris bardzo się poprawił. Bardzo urosła. Zawsze pomaga Siostrze przy porannym i wieczornym rozdawaniu leków.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

KINGA

Miki

Ewa

Natalia :)

Elżbieta i Mieczysław Samol

Agnieszka Seider

Magdalena Adam & Laura Roj

Agnieszka Gralec

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 630 zł
potrzebujemy:
10 000 zł