moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Esnart 15 l

10
17
Urodziny: 17.10.2006
W Kasisi od: 27.11.2006

Esnart w Kasisi jest razem ze swoją siostrą bliźniaczką Elizabeth, z którą jest bardzo zżyta. Obie pochodzą z odległego zakątka Zambii (900 km od Kasisi). Trafiły do sierocińca, kiedy miały zaledwie kilka dni. Ich matka zmarła, a ojciec jest nieznany. Esnart jest zdrowa, pogodna i zadowolona z życia. To bardzo ułożona i dojrzała dziewczynka. Lubi się uczyć, czytać i chodzić do szkoły.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

CZERWIEC 2021
Jest w dziewiątej klasie. Lubi matematykę i ekonomię. Chętnie uczestniczyć też w warsztatach malarskich. Z chęcią pomaga mammies zajmować się młodszymi dziećmi.
LIPIEC 2020
Chodzi do ósmej klasy w szkole w Kasisi. Lubi grać w pikę nożną, ma bardzo dużo energii. Chętnie gotuje i wymyśla nowe, smaczne potrawy.
 
LIPIEC 2018
Przez kilka miesięcy razem z siostrą Elizabeth były u dalszej rodziny. Bardzo się cieszą, że wróciły. Esnart pięknie tańczy.
MAJ 2017
Jakiś czas temu organizacja, która przywiozła dziewczynkę do Kasisi, poinformowała siostrę Mariolę, że udało się odnaleźć jej rodzinę. Jej wujek zaproponował, że zaopiekuje się Esnart i jej siostrą, opieka społeczna przeprowadziła swoje procedury i wydała zgodę. Wujek wydawał się bardzo w porządku, Elisabeth i Esnart z radością przyjęły fakt, że będą miały rodzinny dom i wyjechały wraz z wujkiem w strony, z których wszyscy oni pochodzą - niemal 1000 km od Kasisi. Od kilku dni dziewczynki znów są w Kasisi. I tym razem zostaną tu aż do pełnoletności. Okazało się bowiem, że wujek szybko znudził się nową odpowiedzialnością i opiekę nad bliźniaczkami powierzył jednej ze swoich żon, ta też zlekceważyła temat, a Elisabeth i Esnart znalazły się na ulicy. Gdy tylko się o tym dowiedzieliśmy - dziewczynki natychmiast wróciły do Kasisi. Na szczęście podczas tego epizodu nie stało się im nic złego (oczywiście poza tym, że sama krótkotrwała bezdomność musiała być dla nich traumą). Zadbamy (również formalnie) o to, by ta nieodpowiedzialna rodzina już nigdy nie rościła sobie żadnych praw do opieki nad dziewczynkami. Nie usuwaliśmy albumów Elisabeth i Esnart z programu Adopcji Serca, wiedząc że takie sytuacje różnie się kończą - z jednej strony rodzina zawsze powinna mieć pierwszeństwo przed Domem Dziecka, z drugiej - nawet gdy wszystko się zbada i po sto razy sprawdzi - i tak może zdarzyć się wszystko.
GRUDZIEŃ 2016
Esnart wciąż jest u swojej rodziny, ale wróci do Kasisi.
CZERWIEC 2015
Esnart razem z siostrą jest na wakacjach u swojej rodziny na północy kraju.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kosz owoców
+30 serc

Kosz owoców

30,00 zł
Kapenta
+7 serc

Kapenta

7,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Kolorowa szafa nastolatka
+60 serc

Kolorowa szafa nastolatka

60,00 zł
Filmoteka
+25 serc

Filmoteka

25,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Magdalena

Czechowscy

Krystian Ryczek

Anonimowy Darczyńca

Elżbieta i Czesław

Urszula

Ilona Kacprzykowska

Ewa Dufrat

Agnieszka Baran

Anonimowy Darczyńca

Anonimowy Darczyńca

Anonimowy Darczyńca

Anonimowy Darczyńca

Klasa 6 SP 27 w Toruniu

Anonimowy Darczyńca

Anonimowy Darczyńca

Anonimowy Darczyńca

Anonimowy Darczyńca

Anonimowy Darczyńca

Ola

IIIB ZSP nr 4 Świnoujście

LIDKA & ZIUTEK

Anonimowy Darczyńca

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Zbiórka na Bezpieczny Dom Kasisi

To dzięki Wam dla blisko 250 dzieciaków tworzymy w Kasisi bezpieczną przestrzeń. Dlatego w duchu tej właśnie szczerości, której uczy Kasisi, chcemy Was dziś prosić o pomoc!

Do zamknięcia budżetu w tym miesiącu brakuje nam jeszcze ponad 10 tysięcy złotych. Pomóżcie nam dziś zasypać dziurę w budżecie! Dołączcie do zbiórki na ten cel – razem z nami, budujcie to bezpieczne miejsce, jakich na świecie coraz mniej!

uzbieranych:
5 452 zł
potrzebujemy:
10 000 zł