moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Esnart 17 l

7
Urodziny: 17.10.2006
W Kasisi od: 27.11.2006

Esnart w Kasisi jest razem ze swoją siostrą bliźniaczką Elizabeth, z którą jest bardzo zżyta. Obie pochodzą z odległego zakątka Zambii (900 km od Kasisi). Trafiły do sierocińca, kiedy miały zaledwie kilka dni. Ich matka zmarła, a ojciec jest nieznany. Esnart jest zdrowa, pogodna i zadowolona z życia. To bardzo ułożona i dojrzała dziewczynka. Lubi się uczyć, czytać i chodzić do szkoły.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

MARZEC 2024
Esnart to wesoła i pokorna dziewczyna, która dobrze się uczy i emanuje siłą wewnętrzną. Pomimo radości życia, ma swoje zasady i preferencje, w tym niechęć do noszenia długich włosów.
LUTY 2023
Chodzi razem z siostrą bliźniaczką do prywatnej szkoły. Bardzo dobrze się uczy. Dziewczyny nie mogą żyć bez siebie. Jak jedną coś boli, to druga też cierpi. Obie też są bardzo wygadane :)
SIERPIEŃ 2022
Chodzi do dziesiątej klasy. Jest w szkole z internatem. Do Kasisi przyjeżdża na wakacje i święta. Bardzo lubi nauki ścisłe - fizykę oraz biologię. W przyszłości chciałaby zostać kardiologiem. W wolnym czasie lubi grać w piłkę nożną i oglądać telewizję, zwłaszcza bajki "Anime", które lubi także rysować.
CZERWIEC 2021
Jest w dziewiątej klasie. Lubi matematykę i ekonomię. Chętnie uczestniczyć też w warsztatach malarskich. Z chęcią pomaga mammies zajmować się młodszymi dziećmi.
LIPIEC 2020
Chodzi do ósmej klasy w szkole w Kasisi. Lubi grać w pikę nożną, ma bardzo dużo energii. Chętnie gotuje i wymyśla nowe, smaczne potrawy.
 
LIPIEC 2018
Przez kilka miesięcy razem z siostrą Elizabeth były u dalszej rodziny. Bardzo się cieszą, że wróciły. Esnart pięknie tańczy.
MAJ 2017
Jakiś czas temu organizacja, która przywiozła dziewczynkę do Kasisi, poinformowała siostrę Mariolę, że udało się odnaleźć jej rodzinę. Jej wujek zaproponował, że zaopiekuje się Esnart i jej siostrą, opieka społeczna przeprowadziła swoje procedury i wydała zgodę. Wujek wydawał się bardzo w porządku, Elisabeth i Esnart z radością przyjęły fakt, że będą miały rodzinny dom i wyjechały wraz z wujkiem w strony, z których wszyscy oni pochodzą - niemal 1000 km od Kasisi. Od kilku dni dziewczynki znów są w Kasisi. I tym razem zostaną tu aż do pełnoletności. Okazało się bowiem, że wujek szybko znudził się nową odpowiedzialnością i opiekę nad bliźniaczkami powierzył jednej ze swoich żon, ta też zlekceważyła temat, a Elisabeth i Esnart znalazły się na ulicy. Gdy tylko się o tym dowiedzieliśmy - dziewczynki natychmiast wróciły do Kasisi. Na szczęście podczas tego epizodu nie stało się im nic złego (oczywiście poza tym, że sama krótkotrwała bezdomność musiała być dla nich traumą). Zadbamy (również formalnie) o to, by ta nieodpowiedzialna rodzina już nigdy nie rościła sobie żadnych praw do opieki nad dziewczynkami. Nie usuwaliśmy albumów Elisabeth i Esnart z programu Adopcji Serca, wiedząc że takie sytuacje różnie się kończą - z jednej strony rodzina zawsze powinna mieć pierwszeństwo przed Domem Dziecka, z drugiej - nawet gdy wszystko się zbada i po sto razy sprawdzi - i tak może zdarzyć się wszystko.
GRUDZIEŃ 2016
Esnart wciąż jest u swojej rodziny, ale wróci do Kasisi.
CZERWIEC 2015
Esnart razem z siostrą jest na wakacjach u swojej rodziny na północy kraju.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Eliza Karpińska

Malwina

Ewcia

Czechowscy

Elżbieta i Czesław

Ola

LIDKA & ZIUTEK

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 630 zł
potrzebujemy:
10 000 zł