Przedszkolaki

Urodziny: 17.01.2018
W Kasisi od: 05.10.2020

MARZEC 2024
Anemia sierpowata, na którą Felix choruje, czasem daje o sobie znać. Chłopiec doświadcza okresowych ataków bólu, które są spowodowane nagłym niedotlenieniem tkanek, gdy zablokowane są naczynia krwionośne. Ataki te są bardzo bolesne i prowadzą do znacznego pogorszenia jakości życia. Dlatego Felix wymaga regularnej opieki medycznej i ścisłego monitorowania swojego stanu zdrowia. Jednak mimo tych trudności, Felix cieszy się życiem w miarę możliwości.
LIPIEC 2023
Na szczęście ostatnio anemia  sierpowatą dała chłopcu odpocząć od siebie. Nie miał ataków choroby. Niestety odezwały się nerki. Musiał przejść operację. Okazało się, że wszystkiemu winne były kamienie w pęcherzu.
LUTY 2023
Feliks choruje na anemię sierpowatą, która przynosi dużo cierpienia. Trzeba dużo pracy, żeby pomóc chłopcu.
MAJ 2022
Felix jest w grupie starszych bejbików. Zawsze z wielką radością uczestniczy w zabawach z innymi dziećmi. Ma jeszcze trudności z liczeniem i odróżnianiem kolorów, za to jest mistrzem w śpiewaniu piosenek po angielsku.  Zawsze z dumą wita wszystkich gości, którzy przybywają do Kasisi, zwrotem "how are you?" i bardzo się cieszy, kiedy ktoś mu odpowie. Jest wielkim gadułą, w każdym temacie ma coś do powiedzenia.
GRUDZIEŃ 2021
Jest zawsze ufny i uśmiechnięty. Lubi się bawić klockami i układać puzzle.
LIPIEC 2021
Chłopiec ma anemię sierpowatą, jest na leczeniu, codziennie przyjmuje leki, dobrze się rozwija. Chodzi do przedszkola. Nikt go nie odwiedza.

Leki na anemię sierpowatą

Leki na anemię sierpowatą