Joseph Golden 10 l

Urodziny: 16.06.2013
W Kasisi od: 18.02.2019

Chłopiec trafił do Kasisi 18 lutego 2019 roku około godziny 15.00. Przywiozła go do nas opieka społeczna. Od paru dni pisały o nim zambijskie media, gazety, profile na FB. Jego ojciec zwrócił się do nich, zrozpaczony, by ktoś adoptował jego syna, bo on już nie może dłużej zapewnić mu niczego. Tatę pożegnał bez żalu, początkowo na wszystkich reagował bardzo elektrycznie. Nic nie mówił.

LIPIEC 2023
Wydawało się, że w domku Don Bosco dla chłopców, Joseph będzie żył raczej obok swoich rówieśników, bez nawiązania mocnych więzi.  A oni przyjęli go jak kochanego młodszego brata, o którego trzeba się troszczyć i chronić go. Zadziwiające jest to, jak potrafią włączać go do swojego życia. Zadają pytania, opowiadają mu historie, a przecież wiedzą, że nigdy im na nie nie odpowie ani nie pośmieje się z nimi. Silne ataki padaczki wciąż pojawiają się niespodziewanie, ale na szczęście już znacznie rzadziej. Chłopiec jest teraz w zdecydowanie lepszej kondycji zdrowotnej. Na co dzień opiekuje się nim mamie Peggy, która skradła jego serce.
MARZEC 2023
Jest stabilny, choć miewa jeszcze napady padaczki. Cały czas jest na lekach.
LIPIEC 2022
Cały czas ma silne ataki padaczki, przyjmuje mocne leki, które mu pomagają. Jego stan się poprawił. Zaczyna reagować na wołanie, zaczyna być obecny. Miał duży problem ze skórą i nawracające infekcje. Od Kiedy używa szarego mydła, infekcja ustąpiła. W szpitalu nie mogą wyjść z podziwu, że udało się ją opanować. Cały czas jest pod opieką jednej mammis, ponieważ musi być kontrolowany.
MAJ 2021
Golden ma różne choroby skórne i ciężką padaczkę. Pomimo przyjmowanych leków ciężkie ataki się zdarzają. Non stop jest na leczeniu.
LIPIEC 2019
Siostry zmieniły chłopcu imię, przedstawiamy zatem Goldena Josepha:) Jest dzieckiem specjalnej troski. Chłopiec po raz pierwszy poszedł do szpitala na badania pediatryczne. Sprawdzamy, jak rok spędzony na ulicy, wpłynął na jego rozwój. Było trochę emocji podczas badań, ale lizak od pani doktor przegonił cały lęk.

Babka wielkanocna

Babka wielkanocna

Mleko

Mleko

Zestaw zabawek sensorycznych

Zestaw zabawek sensorycznych

Czekolada

Czekolada

Dzień pobytu w szpitalu

Dzień pobytu w szpitalu

Jurek oraz family&friends

Zalewscy

Agata

ALEKSANDRA

Renata Tyrolska

Krzysztof Firlus

Teresa❤Golden

Małgorzata Szporko

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!