Przedszkolaki

Grace 5 l

Urodziny: 15.05.2018
W Kasisi od: 28.01.2021

O Grace wiemy niewiele. Właściwie nic więcej prócz tego, że najbliżsi postanowili być dla niej zupełnie obcy. Porzuconą dziewczynkę przywiozła do nas opieka społeczna. Choć jest jeszcze taka młoda, poznała już, czym jest samotność, odrzucenie i całkowita bezradność.

Na szczęście jest Kasisi, Siostry, cała gromada kochających bezwarunkowo dzieci i Wy! My już wiemy, że z taką obstawą malutka Grace szybko zapomni o doznanych krzywdach. Tu w DOMU będzie normalnym maluchem, najedzonym, spokojnym, śpiącym w swoim czystym łóżku, mającym przyjaciół, po prostu zadbanym i kochanym, tak jak na to zasługuje KAŻDE dziecko na świecie.

KWIECIEŃ 2024
Serce babci bije z miłością i troską o Grace, ale z głębokim zrozumieniem i szacunkiem dla dziewczynki, podjęła decyzję, że nie będzie próbowała już zabrać jej do domu. Zrozumiała, że czasami miłość oznacza pozwolenie drugiej osobie na wybór własnej drogi, nawet jeśli jest to trudne. Dlatego przestała proponować Grace, że zabierze ją do siebie, pozostawiając decyzję w rękach dziewczynki. Może kiedyś będzie na to gotowa.
LIPIEC 2023
Grace jest pełnym energii, uśmiechniętym dzieckiem. Kasisi pomogło jej na nowo otworzyć się na ludzi, zaufać im. Babcia ostatecznie porzuciła próby zabrania dziewczynki do siebie. Widząc jej stanowczy opór, przekonała się, że to Kasisi jest dla niej domem. Tu jest szczęśliwa.
LUTY 2023
Babcia zrobiła jeszcze jedną próbę zabrania dziewczynki, ale nie udało się. Dla Grace to Kasisi jest prawdziwym domem i to tutaj czuje się bezpieczna. Jest w grupie starszych przedszkolaków.
LIPIEC 2022
Babcia chciała ją wziąć do siebie, ale Grace za żadne skarby nie chciała opuścić Kasisi. Kiedy dziewczynka do nas trafiła, była wystraszona i wycofana. Dziś jest energicznym, otwartym, pewnym siebie dzieckiem. Chodzi do domowego przedszkola.
GRUDZIEŃ 2021
Rośnie pięknie. Bardzo lubi zabawy i gry ruchowe.
MAJ 2021
Nikt nie odwiedza Grace. Jej ojciec jest nieznany, a matkę odnaleziono, ale jest w więzieniu. Na początku dziewczynka była wystraszona, wszystkiego się bała, teraz już potrafi zaufać i czuje się bezpiecznie.

Czekolada

Czekolada