Bejbiki

Joshua 2 l

Urodziny: 23.11.2020
W Kasisi od: 24.11.2020

Joshua trafił do Kasisi jako jednodniowe dziecko. Jego mama jest chora. Trafiła do szpitala, jeszcze jak była w ciąży. Tam urodziła i została na kolejne 6 miesięcy, musiała przejść operacje. Z siostrą Mariolą poznały się, gdy trafił tam Christopher, a po jego śmierci, kiedy zdecydowaliśmy o uruchomieniu Funduszu im. Christophera Sakali, objęliśmy ją opieką wraz z wieloma innymi pacjentami onkologii. Kobieta jest w bardzo trudnej sytuacji nie tylko zdrowotnej, ale i rodzinnej. Jest bezdomna, a teraz w dodatku bardzo ciężko chora. Oczywiście dalej będziemy ją wspierali, a o synka nie musi się martwić.

STYCZEŃ 2022
Przez wiele miesięcy chorował, jeździliśmy z nim od szpitala do szpitala. Kiedy już wydawało się, że nie da się go uratować, wykryto gruźlicę. Okazało się, że odziedziczył ją po matce. Teraz już odzyskuje siły, czuje się coraz lepiej.
CZERWIEC 2021
Na początku czerwca miała przyjść mama chłopca, ale nie pojawiła się. Joshua ładnie, zdrowo rośnie, ma duży apetyt.
MAJ 2021
Chłopczyk ma trochę kłopotów ze zdrowiem ale mamy nadzieje, że szybko sobie ze wszystkim poradzi i wyrośnie na zdrowego i szczęśliwego maluszka.

Mleko terapeutyczne

Beata

Aldona

Tomasz Ch

Paszport do przyszłości – podaruj szkolną wyprawkę

Wyprawka to m.in. zeszyty, dzięki którym dzieci mogą uczyć się także w domu. To też własna para butów, które, gdyby nie Kasisi, musiałyby pożyczać od rodzeństwa. To w końcu pyszna, zdrowa kanapka w plecaku, która doda sił do wytężonej nauki. Dokładnie taka, jaką przygotowałaby ich mama. Taka, jaką możesz dziś właśnie stąd – z Polski – zapakować do ich plecaczka.