Judy Ruth 21 l

Urodziny: 01.11.1999
W Kasisi od: 14.05.2000

Judie trafiła do Kasisi gdy miała zaledwie kilka dni. Jej oboje rodzice nie żyją. Do ośrodka przyniósł ją wujek. Judie jest chora oraz cierpi na syndrom odrzucenia – jest dzieckiem specjalnej troski, wymaga ciągłej opieki, ma duże trudności w szkole, ale jest bardzo pracowita i dokładna w tym co robi. Lubi bardzo nowości, radość sprawia jej poznawanie nowych ludzi i zawiązywanie relacji. Bardzo lubi pisać listy.

CZERWIEC 2021
Bardzo wydoroślała, jest obowiązkowa. Dostała już własny pokój, mieszka sama. W tym roku będzie pisała egzaminy. Ma trudności z czytaniem, w wakacje miała dodatkowe zajęcia i zrobiła duże postępy. Chodzi do dziewiątej klasy.
MAJ 2019
Dziewczynka jest w internacie, chodzi do ósmej klasy. Na weekendy przyjeżdża do Kasisi. Jest bardzo dobra i opiekuńcza, pomaga przy dzieciach na wózkach inwalidzkich. Jej przyjaciółką jest Amanda.
LIPIEC 2018
Dziewczynka chodzi do szkoły specjalnej w Lusace. Bardzo dobrze się uczy. Ma kłopoty z uszami. Cały czas jeździ na kontrole. Jest po dwóch operacjach.
LUTY 2017
Zaczęła naukę w szkole specjalnej. To pierwszy raz, kiedy wyjeżdża z Kasisi, co prawda będzie - jak pozostałe dziewczyny - wracać na weekendy, ale Judy nie przepada za zmianami. Jest też bardzo nieśmiała (zrobienie jej zdjęcia graniczy z cudem).
CZERWIEC 2016
Judy chodzi do siódmej klasy, do szkoły dla dzieci specjalnej troski. Ostatnio miała operacja na ucho, wszystko przebiegło dobrze.
CZERWIEC 2015
Ma kłopoty ze zdrowiem. Ma chore uszy. Jest na leczeniu. Chodzi też na fizjoterapię, z uwagi na kłopoty z nogą. Jest bardzo opiekuńcza. Zawsze potrafi się dzielić z innymi.
pokaż starsze

Magda Misiak

Agnieszka i Jacek

Setka Plecaków dla Setki Dzieciaków

Jedną z najfajniejszych rzeczy (spośród milionów wspaniałych rzeczy, jakie dzięki Wam możemy robić), jest poszerzanie horyzontów kasiskich dzieciaków poprzez zapewnianie im dostępu do najlepszej możliwej edukacji w Zambii i później gdziekolwiek poniosą ich marzenia. Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim nowe obowiązki i wydatki! Pomóżmy uzbierać 10 500 zł na Sto PLECAKÓW dla Setki DZIECIAKÓW!