moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Luka Mapalo 12 l

9
Urodziny: 03.08.2011
W Kasisi od: 27.08.2013

Luka został porzucony na stacji benzynowej w Lusace. Ma porażenie mózgowe, nie widzi i nie słyszy, ale czuje i zawsze tuli się do rąk opiekunów. W Kasisi nie zabraknie mu tego ciepła.

 

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023

Każdego dnia walczymy o Lukę, o każdy centymetr, który zwiększa zakres jego ruchów. Dzięki regularnym rehabilitacjom spastyczność ciała Luki nie pogłębia się, ale niestety choroba nie pozwala na znaczącą poprawę.

Luka powoli staje się młodym mężczyzną, rośnie i przybiera na wadze, przez co do jego opieki potrzebna jest asysta dwóch osób. Choć bywa czasem ciężko, to siostry nie poddają się i nie rezygnują z intensywności zajęć rehabilitacyjnych Luki.

MARZEC 2023
Luka bardzo urósł. Ma dojrzały głos. Jest codziennie rehabilitowany, jednak większej poprawy nie ma.
LIPIEC 2022
Codziennie ćwiczy w sali fizjoterapeutycznej. Nie jest w stanie siedzieć ani stać samodzielnie. Chłopiec tylko leży. Ćwiczenia mają pomóc, by jego stan się nie pogarszał. Oprócz fizjoterapii, sadzamy go kilka razy w ciągu dnia na specjalne krzesło. Jest bardzo wrażliwy na dotyk, od razu reaguje naprężaniem całego ciała. Ostatnio nie było z nim żadnych innych problemów zdrowotnych.
CZERWIEC 2021
Nie musi przyjmować leków. Nie ma kłopotów zdrowotnych. Chłopiec komunikuje się, wydając dźwięki. Lubi dotyk dłoni przy twarzy.
MAJ 2019
Luka jednak widzi, ale nie słyszy. Jest codziennie rehabilitowany.
CZERWIEC 2016
Nie widać większych postępów ani nadziei na zmianę, ale dzięki opiece sióstr i fizjoterapii uśmiecha się, jest wypoczęty. Cieszy się, że może przemieszczać się na wózku.
CZERWIEC 2015
Jego stan niewiele się zmienił. Cały czas otrzymuje pomoc fizjoterapeutyczną, ma indywidualną opiekę, ale wciąż nie ma z nim kontaktu. Nie płacze, jest wyciszony i spokojny. Bardzo lubi przebywać na powietrzu, zawsze jest w wózku, wśród innych dzieci, które się bawią.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Sylwia i Grzegorz

Linga

Iwona

Stanisław Jasonek

Angelika Oliwka i Mateusz

Magdalena Budny

Nasz maluszek

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 630 zł
potrzebujemy:
10 000 zł