moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Luka Mapalo 11 l

30
20
Urodziny: 03.08.2011
W Kasisi od: 27.08.2013

Luka został porzucony na stacji benzynowej w Lusace. Ma porażenie mózgowe, nie widzi i nie słyszy, ale czuje i zawsze tuli się do rąk opiekunów. W Kasisi nie zabraknie mu tego ciepła.

 

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2022
Codziennie ćwiczy w sali fizjoterapeutycznej. Nie jest w stanie siedzieć ani stać samodzielnie. Chłopiec tylko leży. Ćwiczenia mają pomóc, by jego stan się nie pogarszał. Oprócz fizjoterapii, sadzamy go kilka razy w ciągu dnia na specjalne krzesło. Jest bardzo wrażliwy na dotyk, od razu reaguje naprężaniem całego ciała. Ostatnio nie było z nim żadnych innych problemów zdrowotnych.
CZERWIEC 2021
Nie musi przyjmować leków. Nie ma kłopotów zdrowotnych. Chłopiec komunikuje się, wydając dźwięki. Lubi dotyk dłoni przy twarzy.
MAJ 2019
Luka jednak widzi, ale nie słyszy. Jest codziennie rehabilitowany.
CZERWIEC 2016
Nie widać większych postępów ani nadziei na zmianę, ale dzięki opiece sióstr i fizjoterapii uśmiecha się, jest wypoczęty. Cieszy się, że może przemieszczać się na wózku.
CZERWIEC 2015
Jego stan niewiele się zmienił. Cały czas otrzymuje pomoc fizjoterapeutyczną, ma indywidualną opiekę, ale wciąż nie ma z nim kontaktu. Nie płacze, jest wyciszony i spokojny. Bardzo lubi przebywać na powietrzu, zawsze jest w wózku, wśród innych dzieci, które się bawią.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Cyryl Jan Łukasiak

Iwona

Andrzej Szymański

Paulina Bałdyga

Joanna

Stanisław Jasonek

Lucyna Kasprzak

Kasisi APająk

tomek casalesi

Monika Franczak

Luka i Ewka

Emilia

Magdalena

asiakaw

Kasia Krenc

Maria Kulas

Sarah

Angelika Oliwka i Mateusz

Nasz maluszek

Gabrysia

Patrycja

Ania

Ania Jarzyniewska

Darek Hodun

Magda

Justyna Rozińska

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Paszport do przyszłości – podaruj szkolną wyprawkę

Wyprawka to m.in. zeszyty, dzięki którym dzieci mogą uczyć się także w domu. To też własna para butów, które, gdyby nie Kasisi, musiałyby pożyczać od rodzeństwa. To w końcu pyszna, zdrowa kanapka w plecaku, która doda sił do wytężonej nauki. Dokładnie taka, jaką przygotowałaby ich mama. Taka, jaką możesz dziś właśnie stąd – z Polski – zapakować do ich plecaczka.

 

uzbieranych:
5 120 zł
potrzebujemy:
4 950 zł