Mapalo 17 l

Urodziny: 03.01.2005
W Kasisi od: 11.01.2005

Mapalo trafiła do Kasisi jako niemowlę. Miała sparaliżowaną prawą stronę ciała, zniekształconą szczękę, nie była w stanie zamykać ust. Po długiej fizjoterapii znaczna część objawów złagodniała i Mapalo zaczęła chodzić i robi to naprawdę doskonale. Nie mówi, ale nauczyła się języka migowego. Jest bardzo inteligentna i kontaktowa, świetnie czuje się w grupie, wciąż się uśmiecha. Inne dzieci bardzo ją lubią.

LIPIEC 2022
Jest w szkole z internatem. Mimo paraliżu prawej strony ciała, gdy jest w Kasisi, chętnie pomaga mammies w porządkach: lubi sprzątać i zamiatać.
CZERWIEC 2021
W tygodniu dziewczynka jest w internacie, na weekendy przyjeżdża do Kasisi. Ostatnio zdiagnozowano u niej chorobę przewlekłą, jest w klasie z dziećmi specjalnej troski.
LIPIEC 2020
U dziewczynki wszystko dobrze.
STYCZEŃ 2017
Mapalo zaczęła naukę w nowej szkole specjalnej, w Lusace. Ta szkoła wydaje się być dużo lepsza od tej, do której uczęszczała dotąd, a poza tym pozwoli to Mapalisi spędzać weekendy w kasiskim domu.
CZERWIEC 2016
Chodzi do szkoły specjalnej koło Livingston. Na wakacje przyjeżdża do Kasisi. Ma bardzo dobre wyniki. Chodzi do czwartej klasy. Wszyscy chwalą Mapalo, że jest bardzo przyjacielska i pomocna.
CZERWIEC 2015
Mapalo robi niesamowite postępy. Wolontariuszka Elena aktywuje ją przez różne ćwiczenia edukacyjne. Znalazła dla dziewczynki nadzieję na komunikację w przyszłości. Mapalo potrzebny będzie iPad ze specjalnym oprogramowaniem, dzięki któremu wskazując piktogramy będzie mogła układać zdania i komunikować się ze światem.
pokaż starsze

Anna Smyczek

Patrycja Wojciechowicz

Renata Zapalska

Paszport do przyszłości – podaruj szkolną wyprawkę

Wyprawka to m.in. zeszyty, dzięki którym dzieci mogą uczyć się także w domu. To też własna para butów, które, gdyby nie Kasisi, musiałyby pożyczać od rodzeństwa. To w końcu pyszna, zdrowa kanapka w plecaku, która doda sił do wytężonej nauki. Dokładnie taka, jaką przygotowałaby ich mama. Taka, jaką możesz dziś właśnie stąd – z Polski – zapakować do ich plecaczka.