Uczniowie

Mapalo 19 l

5
Urodziny: 03.01.2005
W Kasisi od: 11.01.2005

Trafiła do Kasisi jako niemowlę, mając sparaliżowaną prawą stroną ciała oraz zniekształconą szczękę, co uniemożliwia jej zamykanie ust. To były trudne początki, pełne wyzwań i niepewności. Jednak dzięki ogromnej pracy, Mapalo pokonała wiele przeszkód. Długotrwała fizjoterapia przyniosła efekty – znaczna część jej objawów została złagodzona, a ona sama zaczęła chodzić. Pomimo niemożności wypowiadania słów, nie zraziła się. Zamiast tego, Mapalo nauczyła się języka migowego, umożliwiając sobie komunikację w sposób, który był dla niej naturalny. Jest prawdziwym magnesem dla innych dzieci w Kasisi – jej radość jest zaraźliwa. W grupie innych dzieci czuje się doskonale, świetnie się integruje i zawsze ma uśmiech na twarzy. 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

CZERWIEC 2024
Mapalo wróciła do swego rodzinnego domu, a my wciąż pozostajemy na posterunku, wspierając ją w najtrudniejszych chwilach poprzez zakup leków, które są konieczne dla jej zdrowia. Jednak istnieje możliwość, że w najbliższym czasie znów zamieszka w Kasisi.
LIPIEC 2023
Oczy Mapalo mówią wszystko. Gdy się w nie patrzy, nie ma wątpliwości, że ma się do czynienia z inteligentną kobietą. Nie mówi, ale wszystko rozumie. Gdy wraca ze szkoły, z radością wita się ze wszystkimi, tak jakby każde spotkanie z drugim człowiekiem było dla niej największym prezentem.  Dziewczynką interesuje się babcia. Bardzo chciałaby ją wziąć na długie wakacje do siebie. Mamy nadzieje, że nic nie stanie na przeszkodzie tego spotkania.
MARZEC 2023
Chodzi do szóstej klasy. Gdy wraca ze szkoły, angażuje się w prace domowe. Najbardziej lubi zamiatać podwórko. Niby banalna czynność, a Mapalo bardzo to relaksuje.
LIPIEC 2022
Jest w szkole z internatem. Mimo paraliżu prawej strony ciała, gdy jest w Kasisi, chętnie pomaga mammies w porządkach: lubi sprzątać i zamiatać.
CZERWIEC 2021
W tygodniu dziewczynka jest w internacie, na weekendy przyjeżdża do Kasisi. Ostatnio zdiagnozowano u niej chorobę przewlekłą, jest w klasie z dziećmi specjalnej troski.
LIPIEC 2020
U dziewczynki wszystko dobrze.
STYCZEŃ 2017
Mapalo zaczęła naukę w nowej szkole specjalnej, w Lusace. Ta szkoła wydaje się być dużo lepsza od tej, do której uczęszczała dotąd, a poza tym pozwoli to Mapalisi spędzać weekendy w kasiskim domu.
CZERWIEC 2016
Chodzi do szkoły specjalnej koło Livingston. Na wakacje przyjeżdża do Kasisi. Ma bardzo dobre wyniki. Chodzi do czwartej klasy. Wszyscy chwalą Mapalo, że jest bardzo przyjacielska i pomocna.
CZERWIEC 2015
Mapalo robi niesamowite postępy. Wolontariuszka Elena aktywuje ją przez różne ćwiczenia edukacyjne. Znalazła dla dziewczynki nadzieję na komunikację w przyszłości. Mapalo potrzebny będzie iPad ze specjalnym oprogramowaniem, dzięki któremu wskazując piktogramy będzie mogła układać zdania i komunikować się ze światem.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Melody Paulina Szlachcic

Sylwia Joskowska

Zuzanna

M.O.A.

Katarzyna Pietrus

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł