moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Mapalo 19 l

6
Urodziny: 03.01.2005
W Kasisi od: 11.01.2005

Mapalo trafiła do Kasisi jako niemowlę. Miała sparaliżowaną prawą stronę ciała, zniekształconą szczękę, nie była w stanie zamykać ust. Po długiej fizjoterapii znaczna część objawów złagodniała i Mapalo zaczęła chodzić i robi to naprawdę doskonale. Nie mówi, ale nauczyła się języka migowego. Jest bardzo inteligentna i kontaktowa, świetnie czuje się w grupie, wciąż się uśmiecha. Inne dzieci bardzo ją lubią.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Oczy Mapalo mówią wszystko. Gdy się w nie patrzy, nie ma wątpliwości, że ma się do czynienia z inteligentną kobietą. Nie mówi, ale wszystko rozumie. Gdy wraca ze szkoły, z radością wita się ze wszystkimi, tak jakby każde spotkanie z drugim człowiekiem było dla niej największym prezentem.  Dziewczynką interesuje się babcia. Bardzo chciałaby ją wziąć na długie wakacje do siebie. Mamy nadzieje, że nic nie stanie na przeszkodzie tego spotkania.
MARZEC 2023
Chodzi do szóstej klasy. Gdy wraca ze szkoły, angażuje się w prace domowe. Najbardziej lubi zamiatać podwórko. Niby banalna czynność, a Mapalo bardzo to relaksuje.
LIPIEC 2022
Jest w szkole z internatem. Mimo paraliżu prawej strony ciała, gdy jest w Kasisi, chętnie pomaga mammies w porządkach: lubi sprzątać i zamiatać.
CZERWIEC 2021
W tygodniu dziewczynka jest w internacie, na weekendy przyjeżdża do Kasisi. Ostatnio zdiagnozowano u niej chorobę przewlekłą, jest w klasie z dziećmi specjalnej troski.
LIPIEC 2020
U dziewczynki wszystko dobrze.
STYCZEŃ 2017
Mapalo zaczęła naukę w nowej szkole specjalnej, w Lusace. Ta szkoła wydaje się być dużo lepsza od tej, do której uczęszczała dotąd, a poza tym pozwoli to Mapalisi spędzać weekendy w kasiskim domu.
CZERWIEC 2016
Chodzi do szkoły specjalnej koło Livingston. Na wakacje przyjeżdża do Kasisi. Ma bardzo dobre wyniki. Chodzi do czwartej klasy. Wszyscy chwalą Mapalo, że jest bardzo przyjacielska i pomocna.
CZERWIEC 2015
Mapalo robi niesamowite postępy. Wolontariuszka Elena aktywuje ją przez różne ćwiczenia edukacyjne. Znalazła dla dziewczynki nadzieję na komunikację w przyszłości. Mapalo potrzebny będzie iPad ze specjalnym oprogramowaniem, dzięki któremu wskazując piktogramy będzie mogła układać zdania i komunikować się ze światem.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Pączek DOBRA
+5 serc

Pączek DOBRA

5,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Melody Paulina Szlachcic

Sylwia Joskowska

Zuzanna

Ignacy

M.O.A.

Katarzyna Pietrus

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 551 zł
potrzebujemy:
5 000 zł