Uczniowie

Moses Samuel 13 l

10
Urodziny: 10.03.2011
W Kasisi od: 24.09.2012

Chłopiec, gdy miał ponad rok, został porzucony na ulicy w Lusace. Jest niewidomy, sparaliżowany i nie słyszy. Potrzebny jest mu program profesjonalnych zabiegów fizjoterapeutycznych. Siostry wożą go do Lusaki na ćwiczenia, ale jak dotąd nie przyniosły one wyraźnej poprawy.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Moses jest zawsze pełen radości i pozytywnej energii. Uwielbia kontakt z innymi ludźmi i zawsze rozpromienia się, gdy ktoś poświęci mu chwilę, aby potrzymać go za rękę i porozmawiać. Niesamowicie rośnie i nabiera sił każdego dnia. Regularne codzienne rehabilitacje pomagają mu w pokonywaniu kolejnych małych kroczków w rozwoju. Moses to prawdziwy przykład determinacji i wytrwałości, którymi inspiruje tych, którzy mają przyjemność z nim pracować i spędzać czas. Dzięki swojej otwartości na kontakty z innymi ludźmi i entuzjazmowi do codziennej rehabilitacji, Moses ma szansę do dalszego rozwoju i osiągania nowych sukcesów.
LIPIEC 2022
Ma się dobrze. Lubi bliskość drugiego człowieka, jednak jest bardzo wrażliwy na dotyk. Czasem cieżko go ubrać, ponieważ całe jego ciało zaczyna sztywnieć. Codziennie ma fizjoterapię. Przez ostatni rok nie chorował.
CZERWIEC 2021
Jest niewidomy i najprawdopodobniej nie słyszy. Reaguje tylko na dotyk. Chodzi na fizjoterapie.
MAJ 2019
Według lekarza chłopiec nie widzi i nie słyszy, ale reaguje na dotyk i dźwięk. Nie mówi, ale dużo się uśmiecha.
WRZESIEŃ 2018
Chłopiec bardzo urósł, ale jego stan się nie poprawił. Nadal ma codziennie ćwiczenia i dużo przebywa na powietrzu. Ma dobrą opiekę i kochających przyjaciół, którzy chętnie biorą go na spacer.
PAŹDZIERNIK 2017
Bez zmian. Cały czas chodzi na fizjoterapię, ma ćwiczenia w wodzie. Poza tym, że nie jest już tak spastyczny, to nie ma większej poprawy.
CZERWIEC 2016
Chłopiec ma zajęcia z fizjoterapii dwa razy dziennie. Nie widać znacznej poprawy, poza tym, że jest bardziej zrelaksowany i wypoczęty. Otrzymał nowy wózek.
STYCZEŃ 2016
Samuel nadal ćwiczy dwa razy dziennie. Czuje się dobrze, radykalnej poprawy nie widać, ale jego niepełnosprawność się nie pogłębia.
MAJ 2015
Chłopiec dwa razy dziennie wykonuje ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Do tego zadania jest wyznaczona jedna mumies, która czuwa tylko nad nim. Samuel zrobił się spokojny, nie płacze, wciąż jednak nie ma z nim kontaktu. Bardzo potrzebuje bliskości, czuje dotyk i przytulanie.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Vanessa Rogowska

Kamil Krzywonos

Adam i Megi

Renata i Robert Ślosarczyk

MAŁGORZATA

Agnieszka

Dorota Kalkowska

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł