moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Uczniowie

Moses Samuel 12 l

22
24
Urodziny: 10.03.2011
W Kasisi od: 24.09.2012

Chłopiec, gdy miał ponad rok, został porzucony na ulicy w Lusace. Jest niewidomy, sparaliżowany i nie słyszy. Potrzebny jest mu program profesjonalnych zabiegów fizjoterapeutycznych. Siostry wożą go do Lusaki na ćwiczenia, ale jak dotąd nie przyniosły one wyraźnej poprawy.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2022
Ma się dobrze. Lubi bliskość drugiego człowieka, jednak jest bardzo wrażliwy na dotyk. Czasem cieżko go ubrać, ponieważ całe jego ciało zaczyna sztywnieć. Codziennie ma fizjoterapię. Przez ostatni rok nie chorował.
CZERWIEC 2021
Jest niewidomy i najprawdopodobniej nie słyszy. Reaguje tylko na dotyk. Chodzi na fizjoterapie.
MAJ 2019
Według lekarza chłopiec nie widzi i nie słyszy, ale reaguje na dotyk i dźwięk. Nie mówi, ale dużo się uśmiecha.
WRZESIEŃ 2018
Chłopiec bardzo urósł, ale jego stan się nie poprawił. Nadal ma codziennie ćwiczenia i dużo przebywa na powietrzu. Ma dobrą opiekę i kochających przyjaciół, którzy chętnie biorą go na spacer.
PAŹDZIERNIK 2017
Bez zmian. Cały czas chodzi na fizjoterapię, ma ćwiczenia w wodzie. Poza tym, że nie jest już tak spastyczny, to nie ma większej poprawy.
CZERWIEC 2016
Chłopiec ma zajęcia z fizjoterapii dwa razy dziennie. Nie widać znacznej poprawy, poza tym, że jest bardziej zrelaksowany i wypoczęty. Otrzymał nowy wózek.
STYCZEŃ 2016
Samuel nadal ćwiczy dwa razy dziennie. Czuje się dobrze, radykalnej poprawy nie widać, ale jego niepełnosprawność się nie pogłębia.
MAJ 2015
Chłopiec dwa razy dziennie wykonuje ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Do tego zadania jest wyznaczona jedna mumies, która czuwa tylko nad nim. Samuel zrobił się spokojny, nie płacze, wciąż jednak nie ma z nim kontaktu. Bardzo potrzebuje bliskości, czuje dotyk i przytulanie.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Vanessa Rogowska

Cyryl Jan Łukasiak

Talia

Dorotka Kozielska

Marta Nikodema Szulhan

Kamil Krzywonos

ELŻBIETA

Adam i Megi

Katarzyna Elżbieta K

Klaudia Śmigielska

kasia

Renata i Robert Ślosarczyk

Darek Hodun

DOMINIKA KIC

Anna Marcisz

faustyna

MAŁGORZATA

Agnieszka

Kasia Chuda

Joanna i Rafal Marczuk

Danka M

Dorota Kalkowska

Lidia Pytel

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Rehabilitacja w Kasisi

Kasisi to Dom, w którym dzieci zawsze mogą liczyć na wsparcie. Trafiają tu często porzucone przez rodziców, których przerosła opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem. Czasem rodzice błagają Dom w Kasisi o opiekę i jest to najtrudniejsza, ale także najlepsza decyzja, jaką mogą podjąć.

uzbieranych:
505 zł
potrzebujemy:
11 000 zł