moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Przedszkolaki

Moses 5 l

28
Urodziny: 24.04.2018
W Kasisi od: 06.06.2018

Moses trafił do Kasisi mając niewiele ponad miesiąc. Przywieziono go do nas z miejscowości odległej o 800 km. Mosesa i jego mamę znaleziono przy drodze, mama jest prawdopodobnie ciężko chora psychicznie – obecnie znajduje się w szpitalu. Malec trafił do nas, bo w Zambii coraz więcej ludzi wie, że – jak to ujął starszy imiennik Mosesa, który przywędrował do nas na własnych nogach jakiś czas temu, po tym jak wyrzuciła go mama – „tu dzieci są szczęśliwe”. Co jakiś czas Moses może się cieszyć odwiedzinami taty. Maluszek zachwyca wszystkich swoimi uśmiechami i generalną rozkosznością.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

MARZEC 2023
Chodzi do starszej grupy przedszkolnej. Jest bardzo sympatycznym i aktywnym dzieckiem. Lubi się bawić i przytulać.
LIPIEC 2022
Jest w grupie starszych bejbików. Przez ostatnie miesiące bardzo "wydoroślał". Już nie płacze, kiedy ktoś z kolegów zabiera mu zabawkę, nauczył się dzielić i bardziej słuchać innych. Uwielbia chodzić do naszego kasijskiego przedszkola - kiedy zaczynał naukę, praktycznie nic nie potrafił, a dziś zna już podstawowe cyfry, kolory i części ciała. Bardzo lubi śpiewać z innymi dziećmi. Jego ukochane zabawki to klocki i samochody - nigdy nie ma ich dość i może się nimi bawić godzinami. Jest pogodny, lubi robić różne psikusy. Jeśli nie wiadomo, gdzie jest, tzn. że planuje jakąś "akcję".
STYCZEŃ 2022
Nie spieszy mu się przejść do starszej grupy, choć zdrowo rośnie i jest pełen energii. To radosne dziecko i pięknie potrafi rozmawiać z dorosłymi. Wśród kolegów jest przywódcą i często on decyduje w co się bawić. Lubi samochody.
MAJ 2021
Dobrze się rozwija, jest bardzo inteligentny. Nie ma problemów zdrowotnych. Problemy z jedzeniem również minęły. Próbujemy znaleźć jego rodzinę, ale mieszkają gdzieś daleko i ciężko tam dotrzeć.
MAJ 2019
Jest bardzo lubiany przez wszystkich i bardzo pogodny. Ma tylko problem z jedzeniem, trzeba pilnować, żeby zjadł cokolwiek.
STYCZEŃ 2019
Moses bardzo szybko rośnie. Nie ma żadnych kłopotów zdrowotnych. Czasem odwiedza go tato. Wtedy zawsze przynosi coś ze swojego pola dla starszych dzieci. Jest szczęśliwy, że synek tak dobrze się rozwija.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Pączek DOBRA
+5 serc

Pączek DOBRA

5,00 zł
Mleko
+3 serc

Mleko

3,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Maja

Milena

Piotr Gronert

Ewa

Monika

BasiaOpach

Gosia i Kuba

Dominik

Ania

Wiktoria

Klaudia18

Jesiołowska Magdalena

Megan

Ilona

MARIUSZ I ANIA

Aneta

Miron

Mateusz K

Marta L Janaszek

Joanna Gwizdała

Irena

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 351 zł
potrzebujemy:
5 000 zł