Nacia 8 l

Urodziny: 10.10.2015
W Kasisi od: 08.11.2022

Nacia trafiła do nas w pierwszych dniach listopada 2019 roku. Był to czas pełen emocji i wyzwań, zarówno dla niej, jak i dla nas. Gdy zjawiła się w Kasisi, od razu widać było, że jest w bardzo złym stanie. Była skrajnie zaniedbana i niedożywiona. Sytuacja jej mamy była również bardzo trudna – z powodu poważnych problemów zdrowotnych trafiła do szpitala i nie była w stanie zająć się swoją córeczką. Od pierwszej chwili, gdy Nacia przekroczyła próg naszego domu, otoczyliśmy ją opieką. Dostała czyste, pachnące ubranka i ciepły, pożywny posiłek, który był pierwszym krokiem ku poprawie jej zdrowia. Z dnia na dzień jej stan fizyczny i psychiczny poprawiał się, a uśmiech coraz częściej gościł na jej twarzy. To miejsce stało się dla niej nowym początkiem, miejscem, gdzie mogła odzyskać dzieciństwo i radość życia.

LIPIEC 2024
Gdy tata regularnie odwiedzał Nacię, pojawiła się nadzieja, że wkrótce zabierze on dziewczynkę do domu. Te wizyty były dla niej źródłem prawdziwej radości. Podczas ostatniego spotkania, mężczyzna sam nawet wyraził taką chęć, mówiąc, że chciałby, aby Nacia wróciła z nim do domu. Niestety, od tamtej chwili mężczyzna nie pojawił się już więcej w Kasisi. Mijały dni, tygodnie, a potem miesiące, ale ani razu nie przyszedł ani nie zadzwonił.
LIPIEC 2023
Ostatnio regularnie przychodzi do niej tata. Serce dziewczynki z pewnością zaczyna bić wtedy szybciej. Tata planuje zabrać ją na wakacje, ale zrozumiał, że potrzebuje czasu, by dziewczynka przyzwyczaiła się do nowej sytuacji. Mamy nadzieję, że te wyjątkowe spotkania przyniosą wiele dobrych emocji i możliwości do budowania ich relacji. Nacia potrzebuje miłości i cierpliwości, by nabrać pewności siebie i pięknie się rozwijać.
LUTY 2022
Nacia, choć nadal jeszcze nieśmiała, coraz bardziej otwiera się na innych. Chodzi do zerówki w Kasisi. Jest bardzo kochanym i grzecznym dzieckiem.
MAJ 2021
Nacia pięknie rośnie. Jest trochę wstydliwa i potrzebuje czasu, żeby zaufać dorosłym. Kocha młodszego braciszka. Nikt ich nie odwiedza, choć opieka społeczna wspomniała, że mają wrócić do rodziny.
GRUDZIEŃ 2019
Jej mama nie jest w stanie wychowywać dziewczynki, ponieważ leczy się psychicznie.

Książki do biblioteki

Książki do biblioteki