Nelly 31 l

Urodziny: 01.03.1993
W Kasisi od: 01.06.1993

Do Kasisi przybyła, mając ledwie trzy miesiące życia, z bolesnym bagażem utraty matki, która pozostawiła po sobie jedenaścioro sierot. Gdy trafiła do Kasisi, była niewidoma i sparaliżowana, jakby uwięziona w ciele, które nie słuchało jej poleceń. Pomimo tego, że pokonała już wiele, miała jeszcze przed sobą długą drogę ku zdrowiu. Dzięki nieustannej opiece oraz kilku skomplikowanym operacjom, z których dwie odbyły się z dala od rodzimej ziemi, w Polsce, stan Nelly zaczął się poprawiać. Stopniowo odzyskiwała kontrolę nad swoim ciałem. Dziś, pomimo przeszłości, która mogłaby złamać najtwardsze serce, Nelly chodzi, widzi i mówi. Razem z Siostrą Mariolą, która stała się jej oparciem, ogląda telewizję, a czasem wybierają się nawet do miasta na zakupy – mała przyjemność, która dla Nelly ma ogromne znaczenie. Nawet w obliczu przeciwności losu, nieustannie zachowuje radość życia. Choć obecnie Nelly nie doświadcza chorób, nad jej przyszłością wciąż wiszą pewne znaki zapytania. Za około trzy lata będzie konieczna wymiana zastawki w jej głowie, co prawdopodobnie znów zabierze ją w podróż do Polski.

LIPIEC 2024
Nelly, mimo że jest niepełnosprawna, ma w sobie mnóstwo miłości, którą chętnie dzieli się z innymi. Jest prawdziwym aniołem. Na szczęście jej stan zdrowia jest stabilny. Dzięki stałej opiece i wsparciu, Nelly czuje się dobrze. Pomimo codziennych trudności, zawsze jest uśmiechnięta.
LIPIEC 2023
Nikt w Kasisi tak nie cieszy się na nasz przyjazd jak Nellusia, zwłaszcza gdy przywozimy dla niej kolorowe czasopisma. Wtedy, choćby nie wiadomo co się działo, to nikt nie oderwie dziewczynki od porannej prasówki;) Zimę Nelly przeszła w pełny zdrowiu. Za ok. 3 lata czeka ją wymiana zastawki w głowie. Najprawdopodniej w Polsce.
LIPIEC 2022
Dobrze się czuje, nie choruje. Ma indywidualne zajęcia z naszym pedagogiem.
CZERWIEC 2021
Jest spokojna i radosna. Coraz więcej rozmawia, nauczyła się też rozmawiać przez telefon. Nie choruje. Miała problem z zębami, trzeba było usunąć 2 przednie, ponieważ będzie miała założoną koronkę.
SIERPIEŃ 2020
Nelly czuje się dobrze i jak zawsze jest zadowolona z życia.
PAŹDZIERNIK 2017
Dobre wieści o Nelly! : Nasza gwiazda jest już w Polsce i przeszła specjalistyczne badania. Okazało się, na szczęście, że sytuacja nie będzie chyba wymagała wielkiej interwencji neurochirurgicznej, wystarczy wyregulowanie pracy zastawek i sensowne ustawienie leczenia padaczki.
CZERWIEC 2016
Ostatnio szwankuje jej zdrowie. Często ma omdlenia. Jest obawa, że coś się może dziać z zastawką w mózgu. Diagnozujemy i konsultujemy sytuację. Być może będzie konieczna kolejna wizyta w Polsce i wymiana zastawki.
CZERWIEC 2015
Nelly coraz lepiej mówi i chodzi. Widać jej umysłowy rozwój. Wieczorami ogląda z siostrą telewizję. Lubi jeździć do miasta po zakupy, sama układa sobie listę. Na pierwszym miejscu jest kolorowe czasopismo, jogurt i ciastka.

Kurczak

Kurczak