Nelly 31 l

Urodziny: 01.03.1993
W Kasisi od: 01.06.1993

Do Kasisi trafiła, mając trzy miesiące. Matka zmarła, osieracając 11 dzieci. Nelly była prawdopodobnie po jakimś urazie fizycznym. Była niewidoma i całkowicie sparaliżowana. Miała kilka operacji, z tego dwie w Polsce. Po leczeniu jej stan poprawił się na tyle, że chodzi, widzi i mówi. Dziewczynka wraz z Siostrą ogląda telewizję, a także czasami jeździ do miasta na zakupy – bardzo to lubi.

LIPIEC 2023
Nikt w Kasisi tak nie cieszy się na nasz przyjazd jak Nellusia, zwłaszcza gdy przywozimy dla niej kolorowe czasopisma. Wtedy, choćby nie wiadomo co się działo, to nikt nie oderwie dziewczynki od porannej prasówki;) Zimę Nelly przeszła w pełny zdrowiu. Za ok. 3 lata czeka ją wymiana zastawki w głowie. Najprawdopodniej w Polsce.
LIPIEC 2022
Dobrze się czuje, nie choruje. Ma indywidualne zajęcia z naszym pedagogiem.
CZERWIEC 2021
Jest spokojna i radosna. Coraz więcej rozmawia, nauczyła się też rozmawiać przez telefon. Nie choruje. Miała problem z zębami, trzeba było usunąć 2 przednie, ponieważ będzie miała założoną koronkę.
SIERPIEŃ 2020
Nelly czuje się dobrze i jak zawsze jest zadowolona z życia.
PAŹDZIERNIK 2017
Dobre wieści o Nelly! : Nasza gwiazda jest już w Polsce i przeszła specjalistyczne badania. Okazało się, na szczęście, że sytuacja nie będzie chyba wymagała wielkiej interwencji neurochirurgicznej, wystarczy wyregulowanie pracy zastawek i sensowne ustawienie leczenia padaczki.
CZERWIEC 2016
Ostatnio szwankuje jej zdrowie. Często ma omdlenia. Jest obawa, że coś się może dziać z zastawką w mózgu. Diagnozujemy i konsultujemy sytuację. Być może będzie konieczna kolejna wizyta w Polsce i wymiana zastawki.
CZERWIEC 2015
Nelly coraz lepiej mówi i chodzi. Widać jej umysłowy rozwój. Wieczorami ogląda z siostrą telewizję. Lubi jeździć do miasta po zakupy, sama układa sobie listę. Na pierwszym miejscu jest kolorowe czasopismo, jogurt i ciastka.

Babka wielkanocna

Babka wielkanocna

Kurczak

Kurczak

Czekolada

Czekolada

Komplet badań

Komplet badań

Kosz owoców

Kosz owoców

Kinga Tokarczyk

Ewa, Justyna i Tomek

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!