Uczniowie

Oliver 17 l

12
Urodziny: 15.06.2007
W Kasisi od: 16.01.2018

Oliver trafił do Kasisi, ponieważ jego mama jest ciężko chora, a ojciec zmarł, gdy chłopiec miał zaledwie rok. Sam również zmaga się z poważną, nieuleczalną chorobą. Kiedy przyjęliśmy go do naszego domu, był bardzo niechętny do współpracy. Odmawiał przyjmowania leków, przekonany, że nie przyniosą one żadnej ulgi ani poprawy. Jego pesymistyczne nastawienie sprawiało, że początkowe tygodnie w Kasisi były trudne. Jednakże z czasem Oliver zaczął dostrzegać, że życie w Kasisi to coś więcej niż tylko egzystencja – to walka i nadzieja na lepsze jutro. Zobaczył, że tutaj nikt nie akceptuje rezygnacji, a wszyscy walczą o swoje zdrowie i szczęście. Dom, do którego dołączył, nie pozwolił mu się poddać. Nowe przyjaźnie, wsparcie ze strony sióstr i innych dzieci, zaczęły zmieniać jego nastawienie. Zaczął regularnie przyjmować leki i uczestniczyć w zajęciach. Leczenie zaczęło przynosić pierwsze pozytywne efekty – chłopak nabierał sił i energii. Jego miłość do piłki nożnej, która początkowo objawiała się tylko jako pasywne kibicowanie, przekształciła się w aktywne uczestnictwo. Dzięki determinacji i wsparciu Kasisi, Oliver stał się jednym z najlepszych zawodników wśród dzieciaków. Kilkukrotnie podejmowaliśmy próbę jego powrotu do mamy, jednak zawsze kończyło się to ponownym pojawieniem się w Kasisi.

 

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Jakiś czas temu Olivier poszedł do domu. Zaczął tam szkołę. Dzieciaki z szemranego środowiska zaczęły się nim interesować i zmuszać do łamania prawa. Jego mama w obawie, że chłopak się stoczy, przysłała go z powrotem do Kasisi. Sam Oliwier bardzo źle się z tym czuł. Nie chciał mieć nic wspólnego z takim kolegami. Dziś znowu jest szczęśliwy w Kasisi.  
LIPIEC 2022
Olivier ma się dobrze. Chodzi do szkoły. Marzy, by pójść na studia. Bardzo polubił muzykę gospel. Jego pasją jest piłka nożna, w każdej wolnej chwili gra z chłopakami na kasisikim boisku. Jest wiernym fanem Roberta Lewandowskiego- dla Oliviera mistrz jest tylko jeden!  
MAJ 2021
Chodzi do szóstej klasy. Czasem odwiedza go bezdomna matka, której pomagamy. Oliver jest grzeczny, lubi warsztaty malarskie.
MAJ 2019
Mama chłopca jest analfabetką, nie umie podawać leków Olivierowi. Był u niej na wakacjach, ale wrócił zaniedbany. Przechodzi okres buntu (jest uparty, wie czego chce, trochę zarozumiały). Na razie nie chce więcej jeździć do domu. Jest w czwartej klasie. Dobrze się uczy.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
przybory malarskie
+17 serc

przybory malarskie

17,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Tomson83

asia

Anna

Ala

Dominika

Dorota Świetlicka

Anna Krzysztof Szachta

Kassisi

Maria

Mama z 5 urwisów

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł