Uczniowie

Phillip 9 l

9
Urodziny: 01.01.2015
W Kasisi od: 24.05.2017

Philip został porzucony pewnej nocy na jednej z ulic w Lusace. Kiedy trafił pod naszą opiekę, był w bardzo złym stanie – cierpiał na gruźlicę i był poważnie niedożywiony, co skutkowało chorobą głodową. Jego stan zdrowia wymagał natychmiastowej i intensywnej opieki medycznej. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy naszych lekarzy, dziś możemy z radością powiedzieć, że Philip jest zdrowym i uśmiechniętym dzieckiem. To bez wątpienia jedna z najbardziej komunikatywnych i towarzyskich osobowości w Kasisi. Jest również utalentowanym artystą. Jego zdolności plastyczne nieustannie się rozwijają, a on sam spędza wiele godzin na malowaniu i rysowaniu. Kiedy Philip nie jest pochłonięty swoją artystyczną pasją, można go znaleźć na boisku, gdzie z wielką energią i zaangażowaniem gra w piłkę nożną.

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Philip to niewątpliwie jedna z najbardziej komunikatywnych osobowości w Kasisi. Jego rozmowy są tak bogate i szczegółowe, że można przez nie zupełnie stracić poczucie czasu. Ale to nie jedyna jego umiejętność. Philip jest też zdolnym artystą i wciąż rozwija swoje talenty plastyczne. Gdy nie jest zanurzony w malowaniu czy rysowaniu, z pewnością znajdziecie go na boisku, gdzie z pasją gra w piłkę nożną. A jeśli nie tam, to prawdopodobnie jest w jadalni – chłopiec ma bowiem niesamowity apetyt i uwielbia podjadać pomiędzy posiłkami. Chodzi do pierwszej klasy.
LUTY 2022
Philip ma się dobrze. Lubi chodzić do szkoły i uczyć się. Wolne chwile spędza na graniu w piłkę i zabawach z kolegami.
MAJ 2021
Chodzi do pierwszej klasy. Nie choruje, jest zdrowy. Nikt nigdy go jeszcze nie szukał. Ma zdolności plastyczne, bardzo lubi rysować. Uwielbia sobotnie warsztaty plastyczne.
MAJ 2019
Jest spokojny i poważny. Wie czego chce, ma silny charakter.
KWIECIEŃ 2018
Philip bardzo dobrze reaguje na leczenie retrowirusowe, udało nam się zatrzymać postęp gruźlicy.
CZERWIEC 2017
Chłopiec był ciężko chory. Leżał w szpitalu, leczyliśmy chorobę głodową i gruźlicę. Teraz jest już lepiej, zaczyna jeść, uśmiecha się, wychodzi z kryzysu.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Paulina

Basia I Krysia

Kaja i Malina

Ala i Wojtek

malina i kaja

Wiola

Kamila

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł