Phillip 9 l

Urodziny: 01.01.2015
W Kasisi od: 24.05.2017

Philip został porzucony pewnej nocy na jednej z ulic w Lusace. Kiedy trafił pod naszą opiekę, był w bardzo złym stanie – cierpiał na gruźlicę i był poważnie niedożywiony, co skutkowało chorobą głodową. Jego stan zdrowia wymagał natychmiastowej i intensywnej opieki medycznej. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy naszych lekarzy, dziś możemy z radością powiedzieć, że Philip jest zdrowym i uśmiechniętym dzieckiem. To bez wątpienia jedna z najbardziej komunikatywnych i towarzyskich osobowości w Kasisi. Jest również utalentowanym artystą. Jego zdolności plastyczne nieustannie się rozwijają, a on sam spędza wiele godzin na malowaniu i rysowaniu. Kiedy Philip nie jest pochłonięty swoją artystyczną pasją, można go znaleźć na boisku, gdzie z wielką energią i zaangażowaniem gra w piłkę nożną.

LIPIEC 2024
Philip jest bardzo wrażliwym chłopcem, mocno przejmuje się wszystkim dookoła. Świetnie potrafi zaangażować innych do kreatywnego spędzenia czasu. Już na pierwszy rzut oka widać, że chłopak jest na prawdę lubiany w Kasisi.
LIPIEC 2023
Philip to niewątpliwie jedna z najbardziej komunikatywnych osobowości w Kasisi. Jego rozmowy są tak bogate i szczegółowe, że można przez nie zupełnie stracić poczucie czasu. Ale to nie jedyna jego umiejętność. Philip jest też zdolnym artystą i wciąż rozwija swoje talenty plastyczne. Gdy nie jest zanurzony w malowaniu czy rysowaniu, z pewnością znajdziecie go na boisku, gdzie z pasją gra w piłkę nożną. A jeśli nie tam, to prawdopodobnie jest w jadalni – chłopiec ma bowiem niesamowity apetyt i uwielbia podjadać pomiędzy posiłkami. Chodzi do pierwszej klasy.
LUTY 2022
Philip ma się dobrze. Lubi chodzić do szkoły i uczyć się. Wolne chwile spędza na graniu w piłkę i zabawach z kolegami.
MAJ 2021
Chodzi do pierwszej klasy. Nie choruje, jest zdrowy. Nikt nigdy go jeszcze nie szukał. Ma zdolności plastyczne, bardzo lubi rysować. Uwielbia sobotnie warsztaty plastyczne.
MAJ 2019
Jest spokojny i poważny. Wie czego chce, ma silny charakter.
KWIECIEŃ 2018
Philip bardzo dobrze reaguje na leczenie retrowirusowe, udało nam się zatrzymać postęp gruźlicy.
CZERWIEC 2017
Chłopiec był ciężko chory. Leżał w szpitalu, leczyliśmy chorobę głodową i gruźlicę. Teraz jest już lepiej, zaczyna jeść, uśmiecha się, wychodzi z kryzysu.

Nshima (kleik kukurydziany)

Nshima (kleik kukurydziany)