Przedszkolaki

Raphael 5 l

22
Urodziny: 01.03.2019
W Kasisi od: 14.02.2020

Chłopiec został znaleziony na stacji autobusowej. Jego nóżka była wyraźnie zniekształcona, co wskazywało na to, że potrzebował specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Opieka społeczna szybko zareagowała na sytuację, organizując transport chłopca do Kasisi, gdzie mógł otrzymać niezbędną pomoc medyczną. Po długich tygodniach intensywnej terapii, zabiegów i opieki lekarskiej, jego nóżka została wreszcie nastawiona i zaczęła wracać do funkcjonalności. Wreszcie nadszedł dzień, kiedy mógł on swobodnie poruszać się, bawić i uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach razem z innymi dziećmi. Teraz, gdy patrzymy na niego biegnącego z uśmiechem na twarzy, trudno uwierzyć, że to ten sam Raphael.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

CZERWIEC 2024
Po jego zdrowotnych problemach nie ma nawet najmniejszego śladu. Jest tak energicznym dzieckiem, że ciężko go nie zauważyć wśród innych chłopaków :D Wszyscy bardzo go lubią, jest pomocny.
LIPIEC 2023
Raphael to żywiołowa dusza, która nie może usiedzieć w jednym miejscu. Jego dziecięca energiczność manifestuje się w postaci licznych guzów, siniaków i zadrapań, które są dowodem na to, że nie przegapi żadnej okazji do zabawy czy przygody. Mimo tych drobnych przygód, Raphael pozostaje kochanym, uśmiechniętym i pogodnym chłopcem, który zawsze jest w centrum wydarzeń.
STYCZEŃ 2022
Raphael ma w sobie dużo radości, jest bardzo zabawnym dzieckiem, sprawia, że nikt się przy nim nie nudzi.  Wie, czego chce i często udaje mu się postawić na swoim. Nie ma z nim większych problemów.
MAJ 2021
Raphael ma już nastawioną nóżkę i w pełni z niej korzysta, biega i skacze, ile się da. Jest bardzo radosnym dzieckiem. Nie choruje, ale jest bardzo wymagający.
LIPIEC 2020
Raphael. Już chodzi. Rośnie zdrowo ale jeszcze musi na noc mieć zakładane specjalne buty ortopedyczne, żeby poprawić mu nóżkę.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Mleko
+3 serc

Mleko

3,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Przytulanki
+19 serc

Przytulanki

19,00 zł
Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Emi

Małgorzata

Katarzyna

P.Lepszy

Hana

Danuta Mejnert

Beata

Klaudia

Paweł

Wiktoria Włodarczyk

Zuzia

Ciocia Wondzia

Jola i Agata

Ola i Karol

Ewa

Kłobusy

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł