Ruth 12 l

Urodziny: 11.06.2011
W Kasisi od: 18.01.2023

Do niedawna żyła spokojnie razem ze swoją rodziną. To się jednak zmieniło, gdy ktoś podpalił ich dom. W grudniu, po tym zdarzeniu, do Kasisi trafili najmłodsi członkowie rodziny. A ona razem ze starszym rodzeństwem znalazła schronienie w innym domu dziecka. Nie było tam szkoły, dzieciaki nie uczyły się. Postanowiliśmy zrobić wszystko, by rodzeństwo mogło być razem i funkcjonować, na ile to możliwe, normalnie, nie przerywając nauki.

Policja odnalazła sprawców, ale niestety cała rodzina została bez dachu nad głową. Żyli na stacji autobusowej. Teraz dzieci są u nas a rodzice z najstarszą córką, w obawie o swoje życie,  mieszkają na posterunku policji.

LIPIEC 2023
Ruth czuje się w Kasisi jak ryba w wodzie. Choć wydaje się nieco nieśmiała, nie przeszkadza jej to w nawiązywaniu trwałych relacji z rówieśnikami. Ceni sobie zabawy w gronie koleżanek i nie ucieka od interakcji, choć unika konfliktów i napiętych sytuacji. Jej umiejętność adaptacji jest widoczna zarówno w domu, jak i w szkole, w której świetnie sobie radzi.

Babka wielkanocna

Babka wielkanocna

Nshima (kleik kukurydziany)

Nshima (kleik kukurydziany)

Kurczak

Kurczak

Kosz warzyw

Kosz warzyw

Witaminy

Witaminy

Karolina

Joanna

Edyta

AgnieszkaW

Daga

AgaKulka

King

Ania

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!