Ruth 13 l

Urodziny: 11.06.2011
W Kasisi od: 18.01.2023

Do niedawna żyła spokojnie razem ze swoją rodziną, ciesząc się codziennym życiem i prostymi radościami. Ich życie toczyło się bez większych zmartwień, aż do momentu, kiedy nagle wszystko się zmieniło. Tragiczne wydarzenie miało miejsce, gdy ktoś z premedytacją podpalił ich dom, zostawiając rodzinę bez dachu nad głową. W grudniu, niedługo po tym dramatycznym incydencie, najmłodsi członkowie rodziny trafili do Kasisi, miejsca, które miało stać się dla nich nowym domem. Ona, wraz ze starszym rodzeństwem, znalazła schronienie w innym domu dziecka. Niestety, tamtejsze warunki nie były idealne – brak szkoły oznaczał, że dzieciaki nie miały możliwości kontynuowania swojej edukacji. Zdecydowaliśmy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rodzeństwo mogło być razem i funkcjonować w możliwie normalny sposób, nie przerywając swojej nauki. Było dla nas ważne, aby ich życie, mimo trudnych okoliczności, miało szansę wrócić na stabilne tory. Tymczasem policja zdołała odnaleźć sprawców podpalenia, ale niestety rodzina wciąż pozostawała bez własnego domu. Przez jakiś czas żyli na stacji autobusowej. Obecnie dzieci są u nas, w Kasisi, a rodzice wraz z najstarszą córką, w obawie o swoje życie, zamieszkali na posterunku policji. W tej trudnej sytuacji Ruth zaskakująco dobrze się odnajduje. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco nieśmiała, jej naturalna zdolność do nawiązywania relacji sprawia, że szybko znalazła przyjaciół. Uwielbia spędzać czas na zabawach z koleżankami i chętnie uczestniczy w różnorodnych aktywnościach. Zawsze stara się unikać konfliktów i napiętych sytuacji.

LIPIEC 2024
Dziewczynka należy do bardzo ułożonych i grzecznych. Jest również bardzo mądra co widać w Kasisi i w szkole. Uśmiech nie schodzi z jej buzi :)
LIPIEC 2023
Ruth czuje się w Kasisi jak ryba w wodzie. Choć wydaje się nieco nieśmiała, nie przeszkadza jej to w nawiązywaniu trwałych relacji z rówieśnikami. Ceni sobie zabawy w gronie koleżanek i nie ucieka od interakcji, choć unika konfliktów i napiętych sytuacji. Jej umiejętność adaptacji jest widoczna zarówno w domu, jak i w szkole, w której świetnie sobie radzi.

Nshima (kleik kukurydziany)

Nshima (kleik kukurydziany)