Uczniowie

Ruth 13 l

11
Urodziny: 11.06.2011
W Kasisi od: 18.01.2023

Do niedawna żyła spokojnie razem ze swoją rodziną, ciesząc się codziennym życiem i prostymi radościami. Ich życie toczyło się bez większych zmartwień, aż do momentu, kiedy nagle wszystko się zmieniło. Tragiczne wydarzenie miało miejsce, gdy ktoś z premedytacją podpalił ich dom, zostawiając rodzinę bez dachu nad głową. W grudniu, niedługo po tym dramatycznym incydencie, najmłodsi członkowie rodziny trafili do Kasisi, miejsca, które miało stać się dla nich nowym domem. Ona, wraz ze starszym rodzeństwem, znalazła schronienie w innym domu dziecka. Niestety, tamtejsze warunki nie były idealne – brak szkoły oznaczał, że dzieciaki nie miały możliwości kontynuowania swojej edukacji. Zdecydowaliśmy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rodzeństwo mogło być razem i funkcjonować w możliwie normalny sposób, nie przerywając swojej nauki. Było dla nas ważne, aby ich życie, mimo trudnych okoliczności, miało szansę wrócić na stabilne tory. Tymczasem policja zdołała odnaleźć sprawców podpalenia, ale niestety rodzina wciąż pozostawała bez własnego domu. Przez jakiś czas żyli na stacji autobusowej. Obecnie dzieci są u nas, w Kasisi, a rodzice wraz z najstarszą córką, w obawie o swoje życie, zamieszkali na posterunku policji. W tej trudnej sytuacji Ruth zaskakująco dobrze się odnajduje. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco nieśmiała, jej naturalna zdolność do nawiązywania relacji sprawia, że szybko znalazła przyjaciół. Uwielbia spędzać czas na zabawach z koleżankami i chętnie uczestniczy w różnorodnych aktywnościach. Zawsze stara się unikać konfliktów i napiętych sytuacji.

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Ruth czuje się w Kasisi jak ryba w wodzie. Choć wydaje się nieco nieśmiała, nie przeszkadza jej to w nawiązywaniu trwałych relacji z rówieśnikami. Ceni sobie zabawy w gronie koleżanek i nie ucieka od interakcji, choć unika konfliktów i napiętych sytuacji. Jej umiejętność adaptacji jest widoczna zarówno w domu, jak i w szkole, w której świetnie sobie radzi. 
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
Spełnione Marzenie
+30 serc

Spełnione Marzenie

30,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Julia

Karolina

Joanna

Edyta

AgnieszkaW

Daga

AgaKulka

King

Ania

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł