Uczniowie

Sekayi 16 l

9
Urodziny: 15.12.2007
W Kasisi od: 27.11.2014

Sekayi przebywała w hospicjum razem ze swoją matką. Po śmierci mamy, jej siostry, troszcząc się o jej dobro, postanowiły przenieść ją do Kasisi, gdzie otrzymała specjalistyczną opiekę i wsparcie. Niestety, ojca nie znała, ale znalazła nowy dom wśród opiekunów i innych dzieci. Lekkie porażenie mózgowe sprawia, że ma trudności z chodzeniem, co wymaga regularnej fizjoterapii. Nie jest to jednak łatwe do zaakceptowania dla tak energicznej i niezależnej duszy. Jej buntownicza natura często wychodzi na pierwszy plan, szczególnie wobec konieczności wykonywania monotonnych ćwiczeń terapeutycznych. Jednym z największych wyzwań w opiece nad Sekayi jest jej niechęć do krytyki. Pomimo że można ją zmotywować do pracy i rozwoju, wymaga to wyjątkowo delikatnego podejścia. Ważne jest, aby wszelkie uwagi i poprawki były przekazywane z subtelnością tak, aby nie zniechęcić jej do dalszego rozwoju.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Sekayi jest osobą, która zdecydowanie zna wartość swojej indywidualności. Chociaż ma problemy z chodzeniem i codziennie poddawana jest fizjoterapii, nie jest to dla niej proste do zaakceptowania. Jej buntownicza natura często przychodzi na pierwszy plan, zwłaszcza, gdy chodzi o konieczność wykonywania ćwiczeń. Jej niechęć do krytyki jest jednym z wyzwań, które wymagają subtelnego i dyplomatycznego podejścia. Sekayi można zwrócić uwagę, ale najważniejsze jest, aby to zrobić w sposób bardzo, bardzo delikatny.
LIPIEC 2022
Powtarza szóstą klasę. Musiała poprawić wyniki w szkole i nadgonić program. Jeszcze w zeszłym roku miała problemy z czytaniem. Teraz, książki to jej miłość. Gdy inni oglądają telewizję, Sekayi zamyka się w bibliotece i oddaje się swojej pasji. Ma problemy z chodzeniem i utrzymaniem równowagi, dlatego przechodzi codzienne rehabilitację.    
CZERWIEC 2021
Jest w szóstej klasie. Zawsze można na nią liczyć, chętnie pomaga w sprzątaniu jadalni. Zawsze, gdy słyszy muzykę, zaczyna tańczyć. Ma problemy z czytaniem.
LIPIEC 2020
Chodzi do piątej klasy.  Przyjęła Pierwszą Komunie Świętą. Dobrze się uczy, jest bardzo radosna.
CZERWIEC 2016
Chodzi do pierwszej klasy. Codziennie ma fizjoterapię. Ciągle uśmiechnięta od ucha do ucha.
CZERWIEC 2015
Ze względu na porażenie mózgowe i problemy z chodzeniem codziennie wykonuje ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Fachowcy stwierdzili, że nie ma szans, na to, by jej noga była w pełni sprawna. Mimo to bardzo lubi skakać na trampolinie. Ma w sobie dużo ciepła, lubi się przytulać. Nigdy na nic nie narzeka.  
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Lila

Marcelina

Beata

zosia

Dagmara i Damian

Faustynka

Sylwia z dziećmi

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł