Uczniowie

Taonga 14 l

11
Urodziny: 21.09.2009
W Kasisi od: 12.04.2018

Taonga znalazła w Kasisi nie tylko schronienie, lecz także szansę na odbudowę. Ewakuowana przez opiekę społeczną z niebezpiecznego otoczenia rodzinnego, musiała stawić czoła długiemu procesowi adaptacji oraz leczenia traumy. Mimo upływu czasu, traumatyczne wspomnienia wciąż ją nawiedzały, przypominając o przeszłości, której nie można całkowicie wymazać. Te chwile przerażenia i niepewności utrudniały pełne korzystanie z radości życia. Jednakże, dzięki otaczającej ją opiece i wsparciu, Taonga ma szansę na nowy początek. Obecnie sytuacja w jej domu uległa poprawie, co pozwoliło jej podjąć decyzję o próbnym zamieszkaniu z rodziną. Jest to ważny krok w procesie powrotu do normalności i budowania stabilnej przyszłości. Pomimo tych postępów, Taonga nadal potrzebuje naszego wsparcia i troski. Nasza obecność i zaangażowanie stanowią fundament, na którym może się oprzeć w drodze do jej zdrowia psychicznego.

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

KWIECIEŃ 2024
Zamieszkała z rodziną na próbę. Wciąż otrzymuje od nas wsparcie.
LIPIEC 2023
Taonga jest w siódmej klasie. Niestety boryka się z trudnościami, które wykraczają poza zwykłe problemy dzieciństwa. Traumatyczne wydarzenia sprzed lat czasem powracają we wspomnieniach i nie pozwalają jej w pełni cieszyć się teraźniejszością. Mimo to jest bardzo dzielna i potrafi stawić czoła wyzwaniom.  Jest raczej zamknięta i nie wychodzi z inicjatywą, ale gdy ktoś się do niej zwróci, zaczyna się otwierać. To pokazuje, że w jej wnętrzu drzemie pragnienie bliskości i zrozumienia. Historia Taonga pokazuje, że Kasisi jest prawdziwym azylem – miejscem, gdzie można nie tylko znaleźć schronienie, ale również wsparcie psychologiczne i emocjonalne.
LIPIEC 2022
Chodzi do szóstej klasy. Dużo się uczy. W ostatnim semestrze była drugą najlepszą uczennicą w klasie. Jest bardzo pomocna. Najchętniej zajmuje się bejbikami. W wolnym czasie czyta książki.
CZERWIEC 2021
Chodzi do piątej klasy. Widać, że dorasta. Robi się pewna siebie, wie, czego chce. Chętnie we wszystkim pomaga.
MAJ 2019
Dziewczynka jest w trzeciej klasie. Była bardzo nieśmiała, skryta, teraz się otworzyła, jest radosna.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Magdalena

MM

Iwona Grzeskiewicz

Magda i Rafał

Magda

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł