Uczniowie

Tapiwa 11 l

19
Urodziny: 02.05.2013
W Kasisi od: 17.10.2014

Tapiwa, mimo tragicznego początku swojego życia, odnajduje siłę w swojej wewnętrznej determinacji. Została porzucona przez matkę, co jest traumatycznym doświadczeniem dla każdego dziecka, jednakże mimo tego, że została dotknięta częściowym unieruchomieniem prawej strony ciała, nie pozwala, aby to definiowało jej życie. Kiedy opieka społeczna skierowała ją do Kasisi, nie była to tylko zmiana otoczenia, ale także szansa na nowe spojrzenie na świat. Jest żywym przykładem tego, że przeszkody fizyczne nie muszą być nie do pokonania, gdy kieruje nami odpowiednie nastawienie i otrzymujemy wsparcie od innych. Mimo że może operować tylko jedną sprawną ręką, Tapiwa świetnie radzi sobie z codziennymi zadaniami. Nie szuka litości ani specjalnego traktowania. Chociaż codzienne rehabilitacje nie przynoszą jeszcze znaczącej poprawy, niezmiennie pokazuje, że prawdziwa siła płynie z głębi jej serca, a nie tylko z fizycznych możliwości.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Jej pogodne usposobienie i ciekawość świata są źródłem inspiracji dla wszystkich dookoła. Tapiwa to przykład odwagi i wytrwałości, pokazując, że przeszkody fizyczne nie są nie do pokonania, kiedy ma się odpowiednie nastawienie i wsparcie. Z jedną sprawną ręką, Tapiwa nie tylko radzi sobie w codziennych zadaniach, ale także udowadnia, że prawdziwa siła płynie z wnętrza. Nie szuka litości ani specjalnego traktowania. Mimo że codzienne rehabilitacje nie przynoszą jeszcze znaczącej poprawy, jej determinacja i pozytywne nastawienie wciąż dają nadzieję.
LIPIEC 2022
Kontynuuje naukę w klasie specjalnie. Ma problemy z rękami. Codziennie chodzi na fizjoterapię. Bardzo koncentruje się na nauce. Mamy nadzieję, że za jakiś czas uda nam się przenieść ją do normalnej klasy.
CZERWIEC 2021
Chodzi do pierwszej klasy, do szkoły dla dzieci specjalnej troski. Jest przyjacielska, aktywna i zawsze ze wszystkiego zadowolona.
MAJ 2019
Cały czas jest rehabilitowana. Chodzi do domowego przedszkola, radzi sobie jak może. Lubi prezenty.
STYCZEŃ 2018
Tapiwa świetnie odnalazła się w Martin’s House. Lubi rysować, coraz więcej mówi.
CZERWIEC 2017
Dziewczynka potrzebuje specjalnej troski. Wciąż chodzi na fizjoterapię.
CZERWIEC 2016
Tapiwa wciąż ma sparaliżowaną prawą rękę. Marco, fizjoterapeuta, stwierdził, że będzie ciężko jej ją odzyskać. Dziewczynka przyzwyczaiła się, że jej nie ma i w ogóle nie chce jej używać.
CZERWIEC 2015
Dziewczynka już chodzi, mimo że ma sparaliżowaną prawą stronę ciała. Fizjoterapeuci, którzy przyjeżdżają do Kasisi uratowali jej nogę i dzięki temu może chodzić, niestety nie uda się usprawnić ręki.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Dzień rehabilitacji
+45 serc

Dzień rehabilitacji

45,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
przybory malarskie
+17 serc

przybory malarskie

17,00 zł
Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Sylwester

Julia H

Katarzyna

Anna

Marzena

Wrzesińscy

Małgorzata

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł