Bejbiki

Twalumba 2 l

22
Urodziny: 29.09.2021
W Kasisi od: 01.11.2021

Mama Twalumby, która kiedyś również znalazła schronienie pod dachem Kasisi, musiała stawić czoła wyzwaniom, które życie jej postawiło na drodze. Młodość niejednokrotnie jest okrutna dla tych, którzy nie mają wsparcia czy odpowiednich warunków. Tak też było w przypadku matki chłopca. Opuszczając mury Kasisi, była gotowa na nowy etap życia, ale nie przewidziała, że będzie musiała stawić czoła wielkim trudnościom w tak młodym wieku. Niestety, rzeczywistość zaskoczyła ją szybko. Walka z codziennością okazała się trudniejsza, niż się spodziewała. Przyszłość, która kiedyś wydawała się obiecująca, nagle stawała się niepewna. W tym wirze wydarzeń pojawiła się również niezaplanowana ciąża, która odmieniła wszystko. Nie była gotowa na rolę matki, ale los już postanowił inaczej. W tak trudnej sytuacji, jaką stanowiło samoistne macierzyństwo i brak wsparcia, pojawiła się siostra Mariola. Jej serce było wystarczająco wielkie, by nie tylko pomóc matce Twalumby, ale także zatroszczyć się o małego chłopca. Zaproponowała pomoc w opiece nad nim, dając matce szansę na dokończenie edukacji i lepsze przygotowanie do życia dla obojga. Teraz Twalumba mieszka razem ze swoją matką. Miłość, którą go darzy, jest niezmierzona, ale rzeczywistość bywa czasem surowa. Warunki życia nie zawsze pozwalają na pełne zaspokojenie potrzeb dziecka. Ale dzięki obietnicy wsparcia ze strony Kasisi oraz projektu „Adoptuj z sercem”, Twalumba nie musi czuć się samotny w tych trudnych czasach. Każdego wieczoru może zasypiać, czując ciepło ramion swojej mamy.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

KWIECIEŃ 2024
Chłopiec zamieszkał ze swoją mamą. Kobieta bardzo go kocha, jednak nie miała warunków, by wziąć go do siebie. Zadeklarowaliśmy, że jej pomożemy. Dzięki temu Twalumba każdego dnia może zasypiać w ramionach swojej mamy. Wciąż otrzymuje wsparcie w ramach projektu "Adoptuj z sercem".
LIPIEC 2023
Twalumba bardzo dobrze czuje się w Kasisi, co jest w dużym stopniu zasługą regularnych odwiedzin mamy. Wyjątkowość ich relacji widoczna jest w tym, że mama często zostaje z nim na weekendy i ma plan, by zabrać go ze sobą, gdy tylko jej sytuacja na to pozwoli.  U chłopca zdiagnozowano gruźlicę. Mimo to, dzięki odpowiedniemu leczeniu, jego stan znacznie się poprawił. Jest na lekach i już zaczyna czuć się lepiej, co napawa optymizmem co do jego dalszego leczenia i przyszłości. 
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Mleko
+3 serc

Mleko

3,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Izabela

ka.ilinska

Tytus

Martyna i Daniel

Monika

Agata

Marlena

Ola

Alberto

Bartek

Marta Rzepecka

Ania .B

Ewa Ochyra

Izabela

Damian

Marta

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł