Przedszkolaki

Zangiwe 5 l

25
Urodziny: 24.07.2018
W Kasisi od: 05.09.2018

Zangiwe po śmierci swej ukochanej mamy znalazła ukojenie w objęciach Kasisi. Po czasie, znaleźliśmy iskrę nadziei – odnaleźliśmy jej ojca. Udało mu się odwiedzić córeczkę, chciał nawet zabrać ją do domu, jednak coś go powstrzymało i urwał kontakt. Być może był to strach przed porażką, ponieważ sam jest bardzo biedny. Dziewczynka kocha się przytulać, czując w ramionach szczyptę bezpieczeństwa, która wypełnia ją od wewnątrz, wzmacniając jej wiarę w lepsze jutro. Jest bardzo otwarta, a z jej buzi nie schodzi szeroki uśmiech. Wiemy, że pomimo ciężkich przeżyć, Kasisi dało jej Dom, którego tak bardzo potrzebowała.

 

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

CZERWIEC 2024
Zangiwe jest już w grupie starszych dziewczyn z Martin's House. Świetnie się z nimi dogaduje, spędzając każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Dziewczynka należy do spokojnych, lecz uśmiech nie schodzi jej z buzi :)
LIPIEC 2023
Zangiwe chodzi do przedszkola, gdzie rozwija się pod wieloma  względami. Niestety, czasem zmaga się z problemami zdrowotnymi, głównie związanymi z uszami. Przez pewien czas wydawało się, że jej tata chce ją zabrać do siebie, ale ostatecznie zrezygnował z tego planu i przestał się odzywać. 
SIERPIEŃ 2022
Bardzo dobrze się rozwija. Ładnie mówi. Jest bardzo radosnym dzieckiem. Wszyscy ją lubią.
STYCZEŃ 2022
Jej uśmiech rozweseli nawet największego ponuraka:) Dziewczynka bardzo ładnie się rozwija, z dnia na dzień staje się coraz bardziej samodzielna. Chodzi do przedszkola do młodszej grupy. Niestety zapalenie uszu co jakiś czas powraca. Regularnie jeździmy z nią do laryngologa.
MAJ 2021
Zangiwe ma problemy z uszami jest na leczeniu. Tata dziewczynki wciąż jest z nami w kontakcie, ale niestety z powodu pandemii odwiedzi córkę tylko raz, nie było go 1.5 roku. Mężczyzna mieszka na wsi, jest bardzo biedny, dlatego mu pomagamy.
MAJ 2019
Zangiwe była niedożywionym wcześniakiem, a teraz bardzo ładnie rośnie, jest żywa i energiczna. Bardzo poprawiła się zdrowotnie, doszła do swojej wagi. Rozwija się prawidłowo. Jej tata często dzwoni i pyta o córkę.
STYCZEŃ 2019
Dziewczynka jest na leczeniu, ale jej stan powoli się poprawia. Kilka razy odwiedził ją ojciec. Sam wygląda na bardzo chorego.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Elektrolity
+10 serc

Elektrolity

10,00 zł
Rajstopki do szkoły
+15 serc

Rajstopki do szkoły

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Sandra

Karolina Pytalarczyk

Emilia

Marzena

Karolina

Dominika Harat

Jarek Milewski

Dominika Banasiewicz

Dorota i Krzysztof

Marzka

Oliwia

Anna

Natalia

Collins10

Agata

Maria Mazur

Izabela Paskuda

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł