Anastasia 8 l

Urodziny: 25.04.2015
W Kasisi od: 14.11.2016

Anastasię przywieziono do Kasisi z dzielnicowej przychodni, z nadzieją że jak trafi do nas, nie umrze z głodu (a była blisko). Doprowadzenie Anastasi do zdrowia trwało bardzo długo. Dziś jest zdrową, uśmiechniętą dziewczynką.

LUTY 2024
Wyrosła na poważną i odpowiedzialna dziewczynką, co nie przeszkadza jej w tym, by dużo się uśmiechać. Wie czego chce od życia. Zawsze prowadzi całą grupę z Kasisi do szkoły.
LIPIEC 2023
Świetnie radzi sobie w szkole. Jest bardzo zaradna. Nie mamy z nią żadnych problemów.
STYCZEŃ 2023
Rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Jest bardzo samodzielna. Ma dużo pewności siebie. Uśmiech to jej znak rozpoznawczy. Wodzi rej w grupie. Gdy się na nią teraz patrzy, trudno uwierzyć, że to dziecko kiedyś walczyło o życie.
LUTY 2022
Anastasia ma się dobrze. Zostaje jeszcze w zerówce. Dziewczynka jest bardzo samodzielna i radosna. Nie choruje, aż trudno uwierzyć, że patrzymy na to samo dziecko, które ratowaliśmy od śmierci, kiedy trafiła do Kasisi. Nikt jej nie odwiedza.
CZERWIEC 2021
Urodzona przywódczyni. Ma bardzo mocny charakter. Potrafi postawić na swoim, zawsze osiąga zamierzony cel. Chodzi do zerówki w szkole.
KWIECIEŃ 2021
Dziewczynka chodzi do zerówki. Rządzi dzieciakami, ile się da. Jak coś idzie nie po jej myśli, to cały dom i wszyscy w okolicy słyszą niezadowolenie małej złośnicy;)
PAŹDZIERNIK 2020
Dziewczynka pięknie się rozwija. Jest urodzonym przywódcą. Ma w sobie dużo radości i optymizmu.
MAJ 2019
Wie czego chce. Jest panią domu. Poważna kiedy trzeba, ale też bardzo radosna. Lubi być fotografowana.
MAJ 2017
Anastasia...  Je na potęgę! Waży ponad pięć kilogramów! Co na dwuletnie dziecko nie jest rekordem świata, ale pamiętamy przecież wszyscy, jaki był punkt wyjścia... Maleństwo czuje się dobrze. Ma sporo energii, wciąż domaga się słodyczy, bardzo fajnie bawi się też z Bellą, która przychodzi ją odwiedzać. Powoli leczymy zarówno ropień na głowie, jaki zrobił jej się po ostatniej wizycie w szpitalu (w miejscu, gdzie miała założone wkłucie) i uczulenie, którego nabawiła się po którymś z leków... Nieprawdopodobna jest wola życia, jaka jest w tym dziecku. Z tyloma współwystępującymi chorobami, po tylu przejściach, po takich kryzysach, gdy było już prawie pewne, że już po wszystkim - ona żyje, bo postanowiła sobie, że chce żyć!
MARZEC 2017
Anastasia wciąż w szpitalu. Waży już 5,5 kg. Na niespełna dwuletnie dziecko to wciąż za mało, ale ta dziewczynka walczy naprawdę dzielnie.
LUTY 2017
Mała Anastasia znów na zakręcie... Całą noc wymiotowała i miała biegunkę, co przy tak wątłym ciałku od razu odbiło się na wadze... Doktor Ola zbadała ją dokładnie i stwierdziła obfite wycieki ropne w uszach, mała jedzie więc dziś do szpitala na pobranie krwi i początek kolejnej antybiotykoterapii.
LUTY 2017
Mała czuje się coraz lepiej, coraz częściej się uśmiecha, wydaje się że leczenie przynosi rezultaty.
STYCZEŃ 2017
Dziewczynka zaczęła leczenie przeciwgruźlicze, które bardzo obciąża organizm. A ponieważ organizm Anastasi bez tego jest bardzo słaby - potrzebne jest jej Wasze mocne wsparcie. Dziewczynka odkąd do nas trafiła - jest na krawędzi, ale walczy bardzo dzielnie!
GRUDZIEŃ 2016
Nasza mała Anastasia przyjęła chrzest.
GRUDZIEŃ 2016
Dziś w Kasisi cała uwaga skupia się na Anastasi. Mała jest bardzo słaba. Od kilku dni przyjmuje kolejną serię zastrzyków. Bardzo Was prosimy o modlitwę w jej intencji i dużo dobrych myśli. Bardzo potrzebuje teraz Waszego wsparcia. Póki co nie możemy przekazać Wam dobrych informacji, mała wciąż traci na wadze, osłabiają ją kolejne dawki lekarstw, które musi przyjmować. Wierzymy jednak, że wszystko będzie dobrze i już niebawem jej stan zacznie się poprawiać.

Babka wielkanocna

B.R.PIETRYKOWSCY

RodzIna Rojkow

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!