Uczniowie

Bowas 10 l

12
Urodziny: 04.10.2013
W Kasisi od: 29.01.2016

Gdy trafił do Kasisi, był małym chłopcem. On, jego siostra bliźniaczka Barbara i pozostała trójka rodzeństwa, razem z mamą, zapukali do naszych drzwi w 2016 roku. Kobieta została porzucona przez męża – narkomana i alkoholika. Matka, dotychczas zajmująca się dziećmi, została bez środków do życia. Nie była w stanie utrzymać pięciorga dzieci. W każdą sobotę odwiedzała jednak swoje pociechy, bawiła się z nimi i rozmawiała. Siostry, będąc pod ogromnym wrażeniem relacji matki z dziećmi, postanowiły pomóc jej stanąć na nogi, by znowu mogli być wszyscy razem. Teraz jej sytuacja mieszkaniowa i zawodowa jest na tyle stabilna, że mogła zabrać dzieciaki do domu. Dla Bowasa to ogromne szczęście. Nadal uczęszcza do szkoły, a jego edukacja jest wspierana przez projekt „Adoptuj z sercem”. 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Chłopiec mieszka z mamą, ale wciąż otrzymuje wsparcie w ramach projektu „Adoptuj z sercem”.
STYCZEŃ 2023
Razem z rodzeństwem pojechał do mamy na wakacje. Daliśmy kobiecie pieniądze na dom. Jest już prawie gotowy. Jak tylko będzie skończony, dzieciaki wrócą do kochającej mamy.
KWIECIEŃ 2022
Bowas ma się bardzo dobrze. Jest zdrowy. Chodzi do drugiej klasy. Jego temperament i skłonności do dziwnych pomysłów sprawiają, że często wpada w tarapaty. Na szczęście zawsze wychodzi z nich bez szwanku.
CZERWIEC 2021
Zaczął szkołę, poszedł do pierwszej klasy. Był chorowity, w Kasisi polepszył się stan jego zdrowia. Jest małym rozrabiaką.
MAJ 2019
Bowas chodzi do przedszkola poza Kasisi. Jest bardzo żywy, ruchliwy, ufny, nie boi się obcych.  
LIPIEC 2018
U chłopca wszystko dobrze, rośnie zdrowo, chodzi do przedszkola.
CZERWIEC 2017
Chłopiec jest chorowity i dużo mniejszy  od siostry bliźniaczki. Nie uśmiecha się zbyt często, jest raczej smutnym dzieckiem.
CZERWIEC 2016
Bowas jest trochę w cieniu swojej siostry bliźniaczki Barbary. Bardzo chce być z matką, która odwiedza rodzeństwo w Kasisi. Chłopiec płacze, gdy ona odchodzi.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
Śniadanie dla ucznia
+12 serc

Śniadanie dla ucznia

12,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Annas

Ala

Ernest2137

Agnieszka

Paulina

Monika Sypniewska

Agnieszka

Jarosław Nowak

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł