Uczniowie

Charles Mapalo 8 l

18
Urodziny: 02.06.2016
W Kasisi od: 12.06.2017

Charles Mapalo żył z niezrównoważoną psychicznie matką na ulicach Lusaki. Chłopak nie miał nigdy domu, własnego łóżka i choćby jednej zabawki. Matka porzuciła go na jednym ze straganów na targowisku w Lusace i uciekła. Przejęta sklepikarka przygarnęła chłopca i przez kilka dni opiekowała się nim we własnym domu. Po jakimś czasie zdała sobie sprawę, że to nie najlepszy pomysł i o całym zajściu poinformowała policję. Pracownicy opieki społecznej nazwali go Charles Mapalo i przywieźli do Kasisi.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

MARZEC 2024
Charles chodzi do drugiej klasy. Jest bardzo odpowiedzialny i samodzielny. Potrafi zawalczyć o swoje i o siebie. Lubi układać klocki lego i bawić się samochodami. Ten, który dostał pod choinkę, wciąż jest jego ulubionym.
LIPIEC 2023
Mimo że chłopiec nie rośnie, to w swojej dojrzałości bije na głowę nie jednego rówieśnika. Zabiega o swoją samodzielność przy każdej okazji. Nie chce by robić za niego. Bardzo dobrze radzi sobie w szkole. Jest już w 3 klasie :)
STYCZEŃ 2023
Cierpi na karzełkowatość, ale ani trochę się tym nie przejmuje. Czerpie z życia całymi garściami. Wszelkie przeszkody, traktuje jak wyzwanie.
LUTY 2022
Chodzi do pierwszej klasy. Jest mądry i zaradny, dobrze radzi sobie w szkole. Choroba, na którą cierpli Charles, sprawia, że chłopiec nie rośnie.
CZERWIEC 2021
Cierpi na karłowatość. Chodzi do zerówki, jest bardzo rezolutny, aktywny, zawsze ma dużo do powiedzenia. Charles to urodzony optymista:)
MAJ 2019
Bardzo troszczy się o innych. Jest radosny. Lubi oglądać bajki i jeździć na zabawkowej Hondzie. Jest zdrowy.
KWIECIEŃ 2018
Chłopiec jest bardzo grzeczny i spokojny, trochę nieśmiały w kontaktach poza grupa rówieśniczą, ale wewnątrz niej odnajduje się świetnie.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Zestaw zabawek sensorycznych
+80 serc

Zestaw zabawek sensorycznych

80,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Izabela S. Wiecińska

Asia

Magdalena Tulik

Sylwia Poczykowska

Patrycja Krawczyk

Marlena

Klaudia Niedźwiecka

Adrianna

Gambit Polska

Wioletta Chabowska

Katarzyna Stawińska

Mapalo Charles & Kapielewscy

Samanta

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł