Przedszkolaki

Charles Mapalo 5 l

Urodziny: 02.06.2016
W Kasisi od: 12.06.2017

Charles Mapalo żył z niezrównoważoną psychicznie matką na ulicach Lusaki. Chłopak nie miał nigdy domu, własnego łóżka i choćby jednej zabawki. Matka porzuciła go na jednym ze straganów na targowisku w Lusace i uciekła. Przejęta sklepikarka przygarnęła chłopca i przez kilka dni opiekowała się nim we własnym domu. Po jakimś czasie zdała sobie sprawę, że to nie najlepszy pomysł i o całym zajściu poinformowała policję. Pracownicy opieki społecznej nazwali go Charles Mapalo i przywieźli do Kasisi.

LUTY 2022
Chodzi do pierwszej klasy. Jest mądry i zaradny, dobrze radzi sobie w szkole. Choroba, na którą cierpli Charles, sprawia, że chłopiec nie rośnie.
CZERWIEC 2021
Cierpi na karłowatość. Chodzi do zerówki, jest bardzo rezolutny, aktywny, zawsze ma dużo do powiedzenia. Charles to urodzony optymista:)
MAJ 2019
Bardzo troszczy się o innych. Jest radosny. Lubi oglądać bajki i jeździć na zabawkowej Hondzie. Jest zdrowy.
KWIECIEŃ 2018
Chłopiec jest bardzo grzeczny i spokojny, trochę nieśmiały w kontaktach poza grupa rówieśniczą, ale wewnątrz niej odnajduje się świetnie.
pokaż starsze

Agnieszka Kuprowska

Sandra Seklecka

Zbiórka na Bezpieczny Dom Kasisi

To dzięki Wam dla blisko 250 dzieciaków tworzymy w Kasisi bezpieczną przestrzeń. Dlatego w duchu tej właśnie szczerości, której uczy Kasisi, chcemy Was dziś prosić o pomoc!

Do zamknięcia budżetu w tym miesiącu brakuje nam jeszcze ponad 10 tysięcy złotych. Pomóżcie nam dziś zasypać dziurę w budżecie! Dołączcie do zbiórki na ten cel – razem z nami, budujcie to bezpieczne miejsce, jakich na świecie coraz mniej!