Charles Mapalo 7 l

Urodziny: 02.06.2016
W Kasisi od: 12.06.2017

Charles Mapalo żył z niezrównoważoną psychicznie matką na ulicach Lusaki. Chłopak nie miał nigdy domu, własnego łóżka i choćby jednej zabawki. Matka porzuciła go na jednym ze straganów na targowisku w Lusace i uciekła. Przejęta sklepikarka przygarnęła chłopca i przez kilka dni opiekowała się nim we własnym domu. Po jakimś czasie zdała sobie sprawę, że to nie najlepszy pomysł i o całym zajściu poinformowała policję. Pracownicy opieki społecznej nazwali go Charles Mapalo i przywieźli do Kasisi.

LIPIEC 2023
Mimo że chłopiec nie rośnie, to w swojej dojrzałości bije na głowę nie jednego rówieśnika. Zabiega o swoją samodzielność przy każdej okazji. Nie chce by robić za niego. Bardzo dobrze radzi sobie w szkole. Jest już w 3 klasie :)
STYCZEŃ 2023
Cierpi na karzełkowatość, ale ani trochę się tym nie przejmuje. Czerpie z życia całymi garściami. Wszelkie przeszkody, traktuje jak wyzwanie.
LUTY 2022
Chodzi do pierwszej klasy. Jest mądry i zaradny, dobrze radzi sobie w szkole. Choroba, na którą cierpli Charles, sprawia, że chłopiec nie rośnie.
CZERWIEC 2021
Cierpi na karłowatość. Chodzi do zerówki, jest bardzo rezolutny, aktywny, zawsze ma dużo do powiedzenia. Charles to urodzony optymista:)
MAJ 2019
Bardzo troszczy się o innych. Jest radosny. Lubi oglądać bajki i jeździć na zabawkowej Hondzie. Jest zdrowy.
KWIECIEŃ 2018
Chłopiec jest bardzo grzeczny i spokojny, trochę nieśmiały w kontaktach poza grupa rówieśniczą, ale wewnątrz niej odnajduje się świetnie.
pokaż starsze

Mapalo Charles & Kapielewscy

Samanta

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!