Crispin 12 l

Urodziny: 21.03.2009
W Kasisi od: 01.03.2016

Crispin trafił do Kasisi wraz ze swoim bratem Matthew. Chłopcy przyjechali do nas z hospicjum, do którego trafili z powodu niekompetencji i braku rozwagi opiekującej się nimi rodziny. Crispin jest ciężko chory.

CZERWIEC 2021
Jest w piątej klasie. Ma dość zamożnego wujka, ale on nie chce zabrać do siebie chłopca (zabiera go tylko na Boże Narodzenie). Crispin dobrze się uczy. Lubi przychodzić na pogaduszki do siostry. Marzy o zegarku. Lubi piłkę nożną i warsztaty malarskie
MAJ 2019
Chodzi do trzeciej klasy. Uwielbia grać w piłkę. Jeszcze kilka lat temu chciał być lekarzem, teraz zmienił plany i zamierza zostać piłkarzem. Lubi rysować. Jest bardzo aktywnym, radosnym chłopcem.
CZERWIEC 2016
Chłopiec zdrowieje. Ma ustawione leczenie i dobrze na nie reaguje. Chodzi do przedszkola.
MARZEC 2016
Stan zdrowia Crispina wciąż jest zły. Powikłania powodowane zaniedbaniem leczenia, które przerwali poprzedni opiekunowie pustoszą jego organizm. Chłopiec jest bardzo dzielny, chętnie zgadza się na wszystkie realizowane przez siostrę Mariolę zabiegi. Wie, że jest w domu, wie, że ma wielu przyjaciół i wie, że czas wrócić do sił. Crispin chce zostać lekarzem. Pewnego razu podczas porannego zastrzyku postanowił połączyć praktykę lekarską z własną rekonwalescencją. „Siostro, zrobię sobie zastrzyk sam.” Po tych słowach wziął w garść strzykawkę i w asyście siostry sprawę załatwił samodzielnie.
pokaż starsze

Anna Mikulska

Latton's

Święta w Kasisi!

Św. Mikołaj nigdy nie miał w Kasisi lekko 😉 Mieszka tu ponad 230 dzieci. Siostra Mariola już ruszyła mu na pomoc i po cichutku przygotowuje prezenty!

Wielu z nas wciąż zostawia wolne miejsce przy wigilijnym stole. Pozwól, by w tym roku (na odległość, ale bardzo prawdziwie) usiadło przy nim jedno z naszych dzieci i już dziś zaproś je do stołu!