Uczniowie

Dominic 15 l

19
Urodziny: 20.02.2009
W Kasisi od: 11.11.2013

Historia Dominica i jego brata Victora niesie w sobie tragiczną nutę. Pogrzeb ich ojca stał się przełomowym momentem, który pozostawił Dominica, Victora i ich matkę samych w obliczu nieznośnego bólu straty. W strzępach żałoby matka opuściła dzieci, zostawiając je na cmentarzu, a sama uciekła przed swoim życiem i problemami. Chłopak, choć obarczony niezwykłym ciężarem odpowiedzialności za brata, znajduje siłę, by pójść naprzód. Rozpoczął naukę w szkole średniej, co jest kolejnym krokiem w lepszą przyszłość. Jego zaangażowanie jako ministranta w kasiskim kościele stało się dla niego ważnym punktem odniesienia i źródłem siły. Doświadczenie sprawiło, że czuje się na starszego niż jest w rzeczywistości. Jak to mówi siostra Mariola: „urodzony na PANA” 🙂

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

MARZEC 2024
Dominic, w styczniu zaczął szkołę średnią. Jest ministrantem, bardzo angażuje się w tę służbę. Poważny i odpowiedzialny.
STYCZEŃ 2023
Dobre z niego dziecko. Czasem tylko, bardzo trzeba go zachęcać do różnych prac domowych. Ładnie czyta. Ma się za starszego niż jest w rzeczywistości. Musi mieć szacunek od innych. Jak mówi s. Mariola: urodzony na PANA;)
LIPIEC 2022
Chodzi do szóstej klasy. Jest bardzo kulturalny i uprzejmy dla wszystkich. Zawsze chętnie pomaga młodszym kolegom. Lubi się uczyć, a w wolnym czasie grać w piłkę nożną i czytać książki. W przyszłości chciałby zostać pilotem samolotu.
CZERWIEC 2021
Pochłania książki, jest bardzo mądrym i grzecznym dzieckiem. Do wszystkich odnosi się z dużym szacunkiem. Chodzi do piątej klasy. Uczy się bardzo dobrze.
MAJ 2019
Jest w trzeciej klasie. Bardzo lubi język angielski. Przeszedł do dużych chłopców. W wolnym czasie zawsze kopie piłkę, wszędzie z nią chodzi.
STYCZEŃ 2018
Dominic gra na keybordzie jest już bardzo dojrzały. Idzie do pierwszej klasy.
CZERWIEC 2016
Chłopiec wciąż chodzi do przedszkola. W przyszłym roku wysyłamy go do szkoły.
CZERWIEC 2015
Dominic jest grzecznym dzieckiem. Bardzo opiekuńczy.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Suzanna

Julia

Małgorzata

Zołza90

Eliza

Ania

Aleksandra

Zizia

katadziani

Aga

Małgosia

Wiktoria F.

Marta Gacek

Aneta Ana

agata pierzchalska

Remigiusz Remo Łupicki

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł