Uczniowie

Patience 17 l

6
Urodziny: 03.12.2006
W Kasisi od: 01.09.2007

Dziewczyna została przywieziona do Kasisi przez pracowników organizacji pomagającej kobietom żyjącym na ulicy. Jej mama, niestety, zmarła, co pozostawiło małą Patience bez opieki i wsparcia najbliższej osoby. Gdy przywieziono ją do Kasisi, była zaledwie niemowlęciem. Patience wyróżnia się swoją cichą i spokojną naturą. Jest raczej nieśmiała i rzadko kiedy zwraca na siebie uwagę. Dziewczyna potrzebuje dużo uwagi, ciepła i miłości, które pomagają jej poczuć się bezpiecznie. Choć los doświadczył ją już na wczesnym etapie życia, Patience wykazuje niezwykłą wrażliwość i delikatność, które czynią ją wyjątkową w oczach wszystkich, którzy mają okazję ją poznać.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Patience, choć dobrze zniosła pierwszy rok w szkole z internatem, to teraz sygnalizuje, że chce wrócić do Kasisi. W grudniu skończy dziewiątą klasę i zostaną jej jeszcze 2 lata szkoły średniej. Mocno ją przekonujemy, żeby została. Jest w bardzo dobrej szkole. Mamy cichą nadzieję, że ta nagła niechęć, to tylko bunt młodzieńczy, przez który już tyle razy przechodziliśmy. W styczniu, po wakacjach, ostatecznie okaże się, gdzie Patience będzie dalej się uczyła. 
LIPIEC 2022
Chodzi do szkoły z internatem w Katondwe. Jest w ósmej klasie. To jej pierwszy rok poza Kasisi. Dobrze zniosła zmianę. Ciężko się uczy, ale radzi sobie. Ma dużo przyjaciół.
CZERWIEC 2021
Jest szczęśliwa, że może mieszkać w House of Mercy. W październiku będzie miała końcowe egzaminy w szkole podstawowej. Chętnie pomaga w kuchni oraz w opiece  małymi dziećmi. Lubi malować.
LIPIEC 2020
Chodzi do szóstej klasy. Bardzo dobrze się uczy. Pięknie gra na bębnie. Jest bardzo lubiana przez rówieśników. Bierze czynny udział w sobotnich debatach.
STYCZEŃ 2018
U Patience wszystko dobrze. Należy do zespołu tanecznego, bardzo ładnie tańczy. Dobrze się uczy.
GRUDZIEŃ 2016
Pójdzie do szóstej klasy. Jest bardzo aktywna i chętnie pomaga.
CZERWIEC 2016
Dziewczynka ma się dobrze. Chodzi do czwartej klasy. Niedawno rozcięła głowę na placu zabaw, ale nie przejęła się tym. Rana się goi a ona szaleje dalej.
CZERWIEC 2015
Jest bardzo nieśmiała. Potrzebuje zachęty, by zaangażować się w jakieś wydarzenia. Najlepiej czuje się w gronie młodszych dzieci.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Tomek Krzyżak

Małgorzata Widmańska

Sandra

Edyta , Janusz

Tatiana

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł