Patience 17 l

Urodziny: 03.12.2006
W Kasisi od: 01.09.2007

Dziewczyna została przywieziona do Kasisi przez pracowników organizacji pomagającej kobietom żyjącym na ulicy. Jej mama, niestety, zmarła, co pozostawiło małą Patience bez opieki i wsparcia najbliższej osoby. Gdy przywieziono ją do Kasisi, była zaledwie niemowlęciem. Patience wyróżnia się swoją cichą i spokojną naturą. Jest raczej nieśmiała i rzadko kiedy zwraca na siebie uwagę. Dziewczyna potrzebuje dużo uwagi, ciepła i miłości, które pomagają jej poczuć się bezpiecznie. Choć los doświadczył ją już na wczesnym etapie życia, Patience wykazuje niezwykłą wrażliwość i delikatność, które czynią ją wyjątkową w oczach wszystkich, którzy mają okazję ją poznać.

LIPIEC 2024
Pomimo ostatnich burzliwych chwil, które Patience przeżyła w szkole z internatem, udało się ją przekonać, że to naprawdę dobra szkoła i warto w niej zostać. Dziewczyna, choć początkowo miała wiele wątpliwości i trudności, z czasem zaczęła dostrzegać korzyści płynące z nauki w tym miejscu. Dzięki wsparciu nauczycieli oraz przyjaciół, Patience zdołała przezwyciężyć swoje obawy i skupić się na nauce. Jej wyniki szkolne zaczęły się znacząco poprawiać.
LIPIEC 2023
Patience, choć dobrze zniosła pierwszy rok w szkole z internatem, to teraz sygnalizuje, że chce wrócić do Kasisi. W grudniu skończy dziewiątą klasę i zostaną jej jeszcze 2 lata szkoły średniej. Mocno ją przekonujemy, żeby została. Jest w bardzo dobrej szkole. Mamy cichą nadzieję, że ta nagła niechęć, to tylko bunt młodzieńczy, przez który już tyle razy przechodziliśmy. W styczniu, po wakacjach, ostatecznie okaże się, gdzie Patience będzie dalej się uczyła.
LIPIEC 2022
Chodzi do szkoły z internatem w Katondwe. Jest w ósmej klasie. To jej pierwszy rok poza Kasisi. Dobrze zniosła zmianę. Ciężko się uczy, ale radzi sobie. Ma dużo przyjaciół.
CZERWIEC 2021
Jest szczęśliwa, że może mieszkać w House of Mercy. W październiku będzie miała końcowe egzaminy w szkole podstawowej. Chętnie pomaga w kuchni oraz w opiece  małymi dziećmi. Lubi malować.
LIPIEC 2020
Chodzi do szóstej klasy. Bardzo dobrze się uczy. Pięknie gra na bębnie. Jest bardzo lubiana przez rówieśników. Bierze czynny udział w sobotnich debatach.
STYCZEŃ 2018
U Patience wszystko dobrze. Należy do zespołu tanecznego, bardzo ładnie tańczy. Dobrze się uczy.
GRUDZIEŃ 2016
Pójdzie do szóstej klasy. Jest bardzo aktywna i chętnie pomaga.
CZERWIEC 2016
Dziewczynka ma się dobrze. Chodzi do czwartej klasy. Niedawno rozcięła głowę na placu zabaw, ale nie przejęła się tym. Rana się goi a ona szaleje dalej.
CZERWIEC 2015
Jest bardzo nieśmiała. Potrzebuje zachęty, by zaangażować się w jakieś wydarzenia. Najlepiej czuje się w gronie młodszych dzieci.

Czekolada

Czekolada