Uczniowie

Peter 16 l

8
Urodziny: 04.06.2008
W Kasisi od: 29.01.2016

Peter trafił do Kasisi wraz z czwórką rodzeństwa w dramatycznych okolicznościach. Ich ojciec, będący alkoholikiem i narkomanem, opuścił rodzinę, pozostawiając ich matkę w skrajnej biedzie. Kobieta, która do tej pory zajmowała się dziećmi, nagle znalazła się bez środków do życia i nie była w stanie zapewnić podstawowych potrzeb swoim pięciorgu dzieciom. Mimo trudnej sytuacji, matka Petera stara się być blisko swoich dzieci. Każdą sobotę spędzała z nimi, odwiedzając ich w Kasisi. Podczas tych spotkań dawała im jak najwięcej miłości. Pobyt w Kasisi stał się dla dzieci szansą na lepszą przyszłość. To właśnie tutaj Peter i jego siostra Gerthrude po raz pierwszy zaczęli uczęszczać do szkoły. Oboje bardzo polubili naukę i z zapałem podchodzą do swoich szkolnych obowiązków. Aktualnie Peter mieszka ze swoją mamą i rodzeństwem. Dla niego to ogromne szczęście, że mogą być wszyscy razem. Nadal uczęszcza do szkoły, a jego edukacja jest wspierana przez projekt „Adoptuj z sercem”. Rodzina wciąż potrzebuje wsparcia, aby móc pokonać trudności finansowe i zapewnić dzieciom stabilną przyszłość. 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Peter odnalazł swoje miejsce w życiu. Zamieszkał ze swoją mamą i rodzeństwem. To dla niego ogromne szczęście, że mogą być wszyscy razem. Chodzi do szkoły. Wciąż jest pod opieką projektu „Adoptuj z sercem”, bo rodzina potrzebuje naszego wsparcia. Otwarte na świat i pełne optymizmu nastawienie Petera sprawia, że jest dla swojej rodziny i otoczenia prawdziwą inspiracją.
LIPIEC 2022
U Petera wszystko dobrze. Jest wzorowym uczniem. Ojcowie jezuici ze szkoły w Chikuni, do której chodzi, bardzo go chwalą. Jest w ósmej klasie. Mieszka w internacie.
MAJ 2021
Chodzi do siódmej klasy. Jest bardzo mądry, dobrze się uczy, ma świetne poczucie humoru.
MAJ 2019
Chodzi do piątej klasy. Jest bardzo dobry z matematyki. Lubi grać w piłkę nożną. Marzy, żeby zostać pilotem. Jego najlepszym przyjacielem jest Boyd.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Śniadanie dla ucznia
+12 serc

Śniadanie dla ucznia

12,00 zł
Komplet badań
+75 serc

Komplet badań

75,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Ewelina

Katarzyna Herman

Michał i Kasia

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł