Uczniowie

Rita 16 l

12
Urodziny: 03.11.2007
W Kasisi od: 01.03.2018

Jej rodzice zmarli, pozostawiając ją i jej brata bliźniaka sierotami. Chociaż miała dalszych krewnych mieszkających w Lusace, nie wykazali oni chęci utrzymywania z nią kontaktu ani udzielenia jej pomocy. Jej brat bliźniak miał więcej szczęścia – został adoptowany przez zambijską rodzinę. Rita znalazła schronienie i nowy dom w Kasisi. To niezwykła dziewczyna – jest wyjątkowo inteligentna, aktywna i pełna energii. Jej pasją jest taniec, a niezwykłe wyczucie rytmu można podziwiać podczas każdej mszy świętej, gdzie w pierwszym rzędzie po lewej stronie urządza prawdziwy popis taneczny, zachwycając wszystkich swoją gracją i zaangażowaniem. Niestety, jakiś czas temu, Rita przeżyła bolesne rozczarowanie. Z nadzieją w sercu poszła na próbę do swojej dalszej rodziny, wierząc, że znajdzie tam prawdziwy dom i wsparcie najbliższych. Marzyła o życiu pełnym miłości i stabilności. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Rodzina nie zapewniła jej odpowiedniej opieki, a co gorsza, nie wysłano jej do szkoły, co było dla niej dużym ciosem. Musiała wrócić do Kasisi. Obecnie Rita uczęszcza do szkoły z internatem, gdzie może się rozwijać i zdobywać wiedzę. W Kasisi znalazła nie tylko dach nad głową, ale również ludzi, którzy ją wspierają i troszczą się o jej przyszłość.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Rita jakiś czas temu poszła na próbę do swojej rodziny. Była pełna nadziei. Wierzyła, że będzie miała prawdziwy dom i wsparcie od najbliższych. Jednak tak się nie stało. Dziewczyna nie miała zapewnionej odpowiedniej opieki, nie wysłano jej także do szkoły. Wróciła do Kasisi. Teraz uczy się w szkole z internatem.
MAJ 2022
Rita ma się dobrze. Chodzi do siódmej klasy,  bardzo lubi ekonomię. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem. Jej najlepszą koleżanką w Kasisi jest Cecylia.
CZERWIEC 2021
Chodzi do szóstej klasy. Dobrze się uczy. Jest przyjacielska i bardzo mądra.
LIPIEC 2020
Rita chodzi do piątej klasy. Bardzo wyrosła i coraz lepiej się uczy. Raz odwiedziła ją ciocia.
LIPIEC 2018
Dziewczynka jest w klasie integracyjnej. Bardzo ładnie śpiewa i tańczy. Niedawno siostrom udało się odnaleźć jej brata bliźniaka.
STYCZEŃ 2018
Rita ma się dobrze. Jest bardzo uparta i głośna. Trudno nad nią zapanować;) Wszędzie jej pełno.
CZERWIEC 2016
Rita to dobre dziecko. Mieszka w Martin’s House. Chodzi do pierwszej klasy. Ostatnio przeszła malarie. Jest bardzo drobna. Dobrze radzi sobie w szkole. Zawsze bała się gabinetu pielęgniarskiego w Kasisi, ale dorosła i już niczego się nie boi.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
Spełnione Marzenie
+30 serc

Spełnione Marzenie

30,00 zł
Wyprawka szkolna
+30 serc

Wyprawka szkolna

30,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Ania Jarzynowska

Kasia Kopeć

Magdalena

Aleksandra

Izabela JC

Malgorzata

Karol P.

Magdalena Grzybowska

Anna,Weronika i Sebastian Jędrzejewscy

Aneta Kozera

Halina i Renata Jachimek

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł